ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Amerykański projekt pochłaniania dwutlenku węgla został zamknięty
10.08.2020r. 08:27

Projekt wychwytywania dwutlenku węgla Petra Nova w Teksasie został zamknięty w związku z problemami technicznymi i niespełnianiem swoich celów - czytamy w BiznesAlert.pl.

Projekt Petra Nova był postrzegany jako główny test technologii przeznaczonych do wychwytywania gazów cieplarnianych i przechowywania ich pod ziemią, technologii uważanej za kluczową dla firm i rządów, które chcą walczyć ze zmianami klimatu. Projekt joint venture pomiędzy NRG Energy Inc i japońskim JX Nippon otrzymał dotację w wysokości 190 mln dolarów od rządu USA. Zanim został zablokowany, był to jedyny amerykański projekt wychwytujący węgiel z elektrowni węglowej.

Odkąd Petra Nova została uruchomiona w 2017 roku, miała przerwy w funkcjonowaniu przez 367 dni. Problemy z instalacją do wychwytywania dwutlenku węgla były przyczyną ponad jednej czwartej dni przestojów, po których następowały problemy z dedykowanym blokiem gazowym elektrowni. Zakład nie osiągnął również swoich celów w zakresie wychwytywania dwutlenku węgla; wychwycił 3,8 miliona krótkich ton dwutlenku węgla w ciągu pierwszych trzech lat, deweloperzy oczekiwali wyniku na poziomie 4,6 mln ton.
Rzeczniczka Departamentu Energii, Shaylyn Hynes, powiedziała, że departament uważa, że pomimo przerw w funkcjonowanie, projekt generalnie zakończył się sukcesem, a NRG zrezygnował z projektu "z powodu pandemii i niskiej ceny ropy, a nie z powodu awarii technologii" - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Energetyk77 10.08.2020r. 09:50
Z sukcesem zakończono nierentowny projekt i już więcej nie będą tracić pieniędzy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: max 11.08.2020r. 09:42
Brawo- Amerykanie nie chca sie pchac w głupie pomysły .... to że działa i da się nie znaczy że ma to jakikolwiek sens.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE