ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ZE PAK poinformował o zamiarze przeprowadzenia kolejnych zwolnień grupowych
11.08.2020r. 14:50

Zarządy PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin oraz PAK Górnictwo podjęły uchwały o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w tej sprawie - podał ZE PAK w komunikacie.

Jak informuje ZE PAK zwolnienia grupowe w KWB Konin obejmą maksymalnie 80 pracowników, a w PAK Górnictwo maksymalnie 129 pracowników.

ZE PAK wyjaśnia jednocześnie, że konsekwencją podjęcia uchwał jest powiadomienie zakładowych organizacji związkowych o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zwrócenie się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji. Ponadto PAK KWB Konin i PAK Górnictwo powiadomią Powiatowy Urząd Pracy w Koninie.

Spółka zapowiedziała, że kolejny komunikat w sprawie zwolnień grupowych opublikuje po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji z organizacjami związkowymi i zawrze w nim informację o szacowanej wysokości rezerw związanej z restrukturyzacją zatrudnienia w PAK KWB Konin oraz w PAK Górnictwo.
Przypominamy, że maju ZE PAK informował, że planuje od początku lipca do końca października 2020 roku zwolnić w PAK KWB Adamów maksymalnie 111 pracowników, a w PAK Górnictwo maksymalnie 126 pracowników. W poniedziałek 3 sierpnia 2020 roku zarząd PAK KWB Adamów podjął uchwałę w sprawie rozwiązania i likwidacji spółki.

Natomiast z końcem lipca 2020 r. ZE PAK podpisał porozumienie o współpracy na rzecz utrzymania i tworzenia miejsc pracy z Agencją Rozwoju Regionalnego z siedzibą w Koninie. Celem tego porozumienia jest między innymi umożliwienie pracownikom sektora energetyczno-węglowego pozyskania nowych i rozszerzenie dotychczasowych kompetencji oraz kwalifikacji zawodowych. W ramach projektu, ZE PAK zobowiązał się do sfinansowania z własnych środków budowy Centrum Szkoleniowego OZE umożliwiającego prowadzenie kompleksowych kursów i szkoleń dla potencjalnych instalatorów systemów fotowoltaicznych. W szkoleniach będą mogli wziąć udział w szczególności pracownicy Grupy Kapitałowej ZE PAK zagrożeni utratą pracy na skutek przechodzenia przez Grupę z wytwarzania energii opartej na węglu brunatnym na produkcję z OZE.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE