ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trwają rozmowy o dostawach LNG z USA do Czarnogóry
12.08.2020r. 08:26

W Czarnogórze mają rozpocząć się rozmowy z amerykańskimi firmami w sprawie dostaw LNG do portu Bar na wybrzeżu adriatyckim - czytamy w BiznesAlert.pl.

Jak poinformował sekretarz stanu w czarnogórskim ministerstwie gospodarki Nikola Vujović po rozmowach z asystentem sekretarza energii USA, Stevenem Winbergiem obie strony oceniają, że port Bar ma bardzo korzystne warunki, aby powstało tam regionalne centrum handlu skroplonym gazem ze Stanów Zjednoczonych.
Dla całego regionu Zachodnich Bałkanów import LNG ze Stanów Zjednoczonych oznacza pojawienie się konkurencji na wrażliwym lokalnym rynku gazu, dotychczas opanowanym wyłącznie przez Gazprom. Czarnogórska firma Uniprom KAP, brana pod uwagę jako partner w przyszłym centrum handlu gazem skroplonym posiada już odpowiednie instalacje do przyjmowania i dystrybucji LNG. Steven Winberg uważa, że port Bar ma idealne warunki, aby przyjmować znaczne dostawy LNG i stać się ważnym centrum handlowym zaopatrującym w gaz skroplony sąsiednie kraje. Port ma dużą głębokość, pozwalającą na przyjmowanie dużych jednostek z kontenerami z gazem skroplonym, które można od razu przeładować na cysterny samochodowe lub kolejowe i transportować do końcowego odbiorcy. W najbliższym czasie przewidziana jest również budowa gazociągów - czytamy w BiznesAlert.pl.
Departament Energii USA/Ministerstwo Gospodarki Czarnogóry , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE