ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

73 nowe przypadki koronawirusa wśród górników, 43 kolejnych ozdrowieńców
12.08.2020r. 11:21

73 nowe przypadki koronawirusa potwierdzono minionej doby wśród górników śląskich kopalń. To największy dobowy wzrost zachorowań od 7 sierpnia, kiedy poinformowano o ponad 120 przypadkach SARS-CoV-2 wśród pracowników kopalń. Podobnie jak wówczas, wzrost jest efektem badań przesiewowych.

W środę poinformowano łącznie o 73 nowych zachorowaniach - 64 w Polskiej Grupie Górniczej i 9 w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Wyzdrowiały kolejne 43 osoby - 29 w PGG, 3 w JSW i 11 w prywatnej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak wynika z przekazanych w środę PAP statystyk, z wirusem SARS-CoV-2 zmaga się obecnie 1 261 górników z trzech spółek węglowych: 984 pracowników Polskiej Grupy Górniczej, 178 górników z kopalni Silesia i 99 pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Na wzrost zachorowań w PGG wpłynęły przede wszystkim wyniki poniedziałkowych badań przesiewowych w kopalniach Chwałowice w Rybniku i Bielszowice w Rudzie Śląskiej. Według służb wojewody śląskiego, w Chwałowicach obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u 33 na 860 przetestowanych górników, a w Bielszowicach pozytywnych przypadków było 20 na 153 wykonane testy. Obecnie - jak podała PGG - w Bielszowicach zakażonych jest łącznie 514 osób, w Chwałowicach 247, a w kopalni Marcel w Radlinie 54.

Od minionej soboty Ruda Śląska, Rybnik i powiat rybnicki, a także powiat wodzisławski, gdzie znajduje się kopalnia Marcel, oraz powiat pszczyński, są objęte tzw. czerwoną strefą epidemiczną. Oznacza to wprowadzenie dodatkowych obostrzeń, m.in. obowiązku noszenia maseczek także na zewnętrz.

Ogółem w Polskiej Grupie Górniczej od początku epidemii zakażonych zostało 3 032 pracowników, z których 2 048 (67,5 proc.) wyzdrowiało - w środę poinformowano o kolejnych 29 ozdrowieńcach. Choruje 984 pracowników, a 1141 jest w kwarantannie.
W Jastrzębskiej Spółce Węglowej w środę przybyło 9 nowych przypadków zakażenia - 6 w kopalni Borynia oraz po jednym w kopalniach Zofiówka, Pniówek i Budryk. Od początku epidemii w kopalniach JSW koronawirusem zaraziły się 4 093 osoby, a wyzdrowiały 3 994 (blisko 97,6 proc.) - w środę przybyło 3 ozdrowieńców. 48 pracowników JSW jest nadal w kwarantannie. Choruje 99 górników.

W prywatnej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach do środy zanotowano 292 przypadki SARS-CoV-2 - od poniedziałku nie przybyło nowych zachorowań. Wyzdrowiało 114 osób (39 proc.) - od wtorku przybyło 11 ozdrowieńców, a nadal choruje 178 osób. 54 pracowników zakładu przebywa w kwarantannie. We wtorek w Silesii odbywała się kolejna, prawdopodobnie już ostatnia, tura badań przesiewowych - pobrano łącznie 387 próbek do badań. Wyniki spodziewane są najdalej w czwartek.

Łącznie, według środowych danych spółek węglowych, od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 8 007 górników z PGG, JSW, spółki Węglokoks Kraj (gdzie wszyscy już wyzdrowieli) oraz prywatnej kopalni Silesia. Dotąd wyzdrowiało 6 746 pracowników kopalń, czyli ponad 84,2 proc. wszystkich zakażonych.

Według najnowszych danych sanepidu, w woj. śląskim - gdzie odnotowano najwięcej w kraju zakażeń - koronawirusa wykryto u 18 216 osób (w środę poinformowano o 145 nowych przypadkach zakażenia w regionie, nie tylko wśród górników), z których 419 zmarło. 84,1 proc. wszystkich zakażonych (15 321 osób) wyzdrowiało.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE