ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Orsted przedstawił wyniki finansowe za pierwsze półrocze
12.08.2020r. 13:42

Duńska firma energetyczna Orsted przedstawiła wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2020 roku. Zysk EBITDA wyniósł 9,8 mld koron duńskich (1,54 mld dolarów). Jest to 11-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2019 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Trzon wypracowanych zysków stanowi lądowa i morska energetyka wiatrowa, która wygenerowała 8,2 mld koron. Jest to wzrost o 17 procent względem 2019 roku. Duńczycy tłumaczą to zwiększeniem mocy farm wiatrowych Hornsea 1, Lockett i Sage Draw oraz wysokiej średniej prędkości wiatru.

Zysk netto spółki wyniósł 2,5 mld koron. Udział ekologicznych źródeł w wytwarzaniu ciepła i energii wzrósł z 82 procent do 88 procent.
Firma utrzymuje prognozę EBITDA w wysokości 16-17 mld koron na cały 2020 rok. Wydatki inwestycyjne mają ulec zmniejszeniu o dwa miliardy koron, z 30 do 28 mld koron. Firma tłumaczy to opóźnieniami w płatnościach - czytamy w BiznesAlert.pl.
Orsted , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE