ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Służby wojewody śląskiego: wyniki ostatnich badań przesiewowych w kopalniach optymistyczne
12.08.2020r. 14:56

Rezultaty ostatnich badań przesiewowych w kopalniach Silesia w Czechowicach-Dziedzicach i Chwałowice w Rybniku potwierdzają, że obie kopalnie nie są już ogniskami epidemii koronawirusa - wynika z informacji służb wojewody śląskiego. Choć liczba zakażonych nadal jest duża, przybywa też ozdrowieńców.

W ostatnich tygodniach właśnie kopalnie Chwałowice i Silesia, a także kopalnia Bielszowice w Rudzie Śląskiej, były największymi ogniskami SARS-CoV-2 w górnictwie. Decyzją wojewody śląskiego przebadana została załoga tych kopalń. We wtorek przeprowadzono ostatnie testy - ich wyniki przekazała w środę rzeczniczka wojewody Alina Kucharzewska.

"W kopalni Silesia na 387 pobranych próbek, dodatni wynik potwierdzono u czterech osób. W kopalni Chwałowice na 857 górników, przetestowanych w ostatniej turze badań przesiewowych, dodatnich wyników było 17. Łącznie wtorkowe badania ujawniły 21 nowych przypadków zakażenia" - poinformowała rzeczniczka.

To znacząco mniej niż w poprzednich dniach. Według danych spółek węglowych, poprzedniej doby wśród górników potwierdzono 73 nowe przypadki koronawirusa. Był to największy dobowy wzrost zachorowań od 7 sierpnia, kiedy poinformowano o ponad 120 przypadkach SARS-CoV-2 wśród pracowników kopalń. Przekazane przez służby wojewody dane z wtorkowych przesiewów będą widoczne w statystyce kopalń w czwartek.

Jak wynika z przekazanych w środę rano PAP statystyk spółek węglowych, z wirusem SARS-CoV-2 zmaga się obecnie (bez najnowszych danych z przesiewu) 1 261 górników: 984 pracowników Polskiej Grupy Górniczej, 178 górników z kopalni Silesia i 99 pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Jak podała rano PGG - w Bielszowicach zakażonych jest łącznie 514 osób, w Chwałowicach 247, a w kopalni Marcel w Radlinie 54. Od minionej soboty Ruda Śląska, Rybnik i powiat rybnicki, a także powiat wodzisławski, gdzie znajduje się kopalnia Marcel, oraz powiat pszczyński, są objęte tzw. czerwoną strefą epidemiczną. Oznacza to wprowadzenie dodatkowych obostrzeń, m.in. obowiązku noszenia maseczek także na zewnątrz.
Ogółem w Polskiej Grupie Górniczej od początku epidemii zakażonych zostało 3 032 pracowników, z których 2 048 (67,5 proc.) wyzdrowiało - w środę poinformowano o kolejnych 29 ozdrowieńcach. Choruje 984 pracowników, a 1141 jest w kwarantannie.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej w środę przybyło 9 nowych przypadków zakażenia - 6 w kopalni Borynia oraz po jednym w kopalniach Zofiówka, Pniówek i Budryk. Od początku epidemii w kopalniach JSW koronawirusem zaraziły się 4 093 osoby, a wyzdrowiały 3 994 (blisko 97,6 proc.) - w środę przybyło 3 ozdrowieńców. 48 pracowników JSW jest nadal w kwarantannie. Choruje 99 górników.

W kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach do środy rano zanotowano 292 przypadki SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 114 osób (39 proc.) - od wtorku przybyło 11 ozdrowieńców, a nadal choruje 178 osób. 54 pracowników zakładu przebywa w kwarantannie.

Według najnowszych danych sanepidu, w woj. śląskim - gdzie odnotowano najwięcej w kraju zakażeń - koronawirusa wykryto u 18 216 osób (w środę poinformowano o 145 nowych przypadkach zakażenia w regionie, nie tylko wśród górników), z których 419 zmarło. 84,1 proc. wszystkich zakażonych (15 321 osób) wyzdrowiało.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE