ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Nowy raport zrównoważonego rozwoju Enei opublikowany
12.08.2020r. 15:55

Grupa Enea po raz dziewiąty podsumowuje swoją działalność w raporcie zrównoważonego rozwoju. Raport przedstawia pozafinansowe aspekty funkcjonowania oraz działania Grupy na rzecz budowania równowagi pomiędzy wzrostem ekonomicznym i bezpieczeństwem energetycznym, zwiększaniem jakości życia oraz dbałością o środowisko. Najnowszy raport zrównoważonego rozwoju - przygotowany zgodnie z międzynarodowymi standardami raportowania niefinansowego - jest już dostępny tradycyjnie w wersji online.

Raport prezentuje odpowiedzialne podejście Grupy Enea do poszczególnych obszarów zrównoważonego rozwoju. Zawiera nie tylko opisy najważniejszych działań podejmowanych w 2019 r. na rzecz pracowników, klientów, rozwoju lokalnego czy ochrony środowiska, ale także obszerne wykazy regulacji obowiązujących w poszczególnych spółkach, tworzących kulturę organizacyjną i ład korporacyjny w Grupie. W publikacji znalazł się również szczegółowy opis ryzyk wiążących się z działalnością Grupy Enea oraz sposobów zarządzania nimi. Całość dopełniają dane liczbowe ułatwiające analizę przedstawionych informacji.

- Niezmiennym elementem naszego podejścia do biznesu jest działanie zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Pracujemy w sposób odpowiedzialny, transparentny i etyczny, a podejmowane przez Grupę aktywności biznesowe uwzględniają potrzeby społeczności, wśród których i na rzecz których pracujemy. W najnowszym raporcie prezentujemy nie tylko aktualnie prowadzone działania, ale także cele strategiczne oraz konkretne zobowiązania na przyszłość. Wśród nich należy wymienić plan transformacji aktywów wytwórczych w naszej Grupie, którego wdrożenie zapewni zwiększenie udziału w produkcji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych oraz zmniejszenie emisji CO2 - powiedział Paweł Szczeszek, prezes Enei.

Raport wskazuje najważniejsze inwestycje i modernizacje, które wspierają osiąganie krajowych i europejskich celów klimatycznych i dostosowują Grupę Enea do rygorystycznych unijnych standardów środowiskowych. Opisano w nim ponadto działania na rzecz modernizacji infrastruktury elektroenergetycznej, których celem jest m.in. zwiększanie potencjału sieci w zakresie odbioru energii z rozproszonych źródeł odnawialnych.

Opublikowany online dokument prezentuje kulturę organizacyjną Grupy Enea oraz jej wartości. Znalazły się w nim m.in. szczegółowe informacje o stosowanej polityce przeciwdziałania mobbingowi, dyskryminacji i korupcji, opis mechanizmów dialogu z pracownikami i stroną społeczną oraz realizowanych programów, których celem jest rozwój kompetencji i zwiększanie motywacji kadry. Istotna część została poświęcona działaniom na rzecz poprawy jakości i niezawodności świadczonych usług oraz inicjatywom na rzecz rozwoju gospodarczego kraju i poszczególnych regionów. Osobne rozdziały dotyczą licznych projektów społecznych Grupy, realizowanych wspólnie z partnerami. Wspierają one m.in. edukację, sport, profilaktykę zdrowotną czy też seniorów.

Po raz kolejny, równolegle z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2019 rok, Enea publikuje interaktywną odsłonę raportu rocznego Grupy za 2019 rok, który został ogłoszony na początku czerwca br.
Enea
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE