ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Związkowcy z PG Silesia zamiast zwolnienie grupowych zaproponowali program dobrowolnych odejść
12.08.2020r. 22:14

W środę, 12 sierpnia, odbyła się druga runda negocjacji pomiędzy stroną związkową i zarządem PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Związkowcy zamiast zwolnień grupowych chcą przekonać zarząd do przygotowania programu dobrowolnych odejść.

Związki zawodowe zostały poinformowane o planowanych zwolnieniach w minionym tygodniu. Zwolnienia miałyby zostać przeprowadzone w okresie od września br. do marca 2021 r. i mają objąć maksymalnie 250 osób. Powodem jest wstrzymanie wszystkich prac przygotowawczych, a obecny właściciel - czeski koncern EPH chce się wycofać z węglowego biznesu do końca 2021 r. Pierwsze spotkanie zarządu ze stroną związkową odbyło się w poniedziałek, a kolejne w środę.

- Pracodawca przedstawił nam kryteria, którymi chce się kierować przy zwolnieniach grupowych. Natomiast my przedstawiliśmy swoją kontrpropozycję. Uważamy, że zwolnienia grupowe to jest zły pomysł i o wiele lepszym rozwiązaniem byłby pakiet dobrowolnych odejść. Właśnie na ten temat obecnie rozmawiamy, choć oczywiście diabeł tkwi w szczegółach i muszą zostać ustalone zasady - powiedział po zakończeniu środowego spotkania Grzegorz Babij, przewodniczący NSZZ Solidarność przy PG Silesia.
Jak do propozycji związkowców odniósł się zarząd PG Silesia? - Mogę powiedzieć jedynie, że jest otwartość na dyskusję - skwitował szef zakładowej Solidarności.

Następne rozmowy zaplanowano na poniedziałek, 17 sierpnia. Mają się rozpocząć o godz. 13.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Uważny 12.08.2020r. 23:00
To jest dobre sprawdzone przez lata w wielu firmach w Polsce rozwiązanie. Ważna kwestia aby tak zapisać punkt w Porozumieniu aby nie powodować problemów dla osób ze stażem bliskich osiągnięcia wieku emerytalnego i uprawnień wynikających z pracy pod ziemią w warunkach uciążliwych ze starych przepisów do 2008 roku i po 2008 roku.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: energetyk 13.08.2020r. 07:47
Prywatna firma-normalne związki.... Jakaś lekcja dla MAP?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE