ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

OPEC+ może nie wystarczyć do utrzymania wyższej ceny ropy
13.08.2020r. 07:43

Kartel OPEC ostrzega, że głównym czynnikiem ryzyka będzie w drugiej połowie 2020 roku druga fala koronawirusa i rosnące zapasy baryłek. Porozumienie naftowe może nie wystarczyć do utrzymania wyższej ceny ropy - czytamy w BiznesAlert.pl.

Spowolnienie gospodarcze wywołane koronawirusem sprawiło, że świat zgromadził rekordowe zapasy ropy, która okazała się mniej potrzebna. Według OECD zapasy ropy w czerwcu były o 291,2 mln baryłek wyższe niż średnia z ostatnich pięciu lat z tego miesiąca. - Zapasy mogą pozostać duże przez ograniczone zapotrzebowanie sektora paliwowego pracującego na rzecz transportu drogowego i lotniczego - przekonuje OPEC. Wzywa kraje spoza grupy OPEC+ do ograniczenia wydobycia ropy.

OPEC+ skupia producentów ropy ograniczających wydobycie w celu podniesienia ceny surowca ze wspomnianego kartelu i dwunastu spoza niego, jak Rosja, w ramach porozumienia naftowego. Zakłada ono ograniczenie produkcji ropy o 9,7 mln baryłek dziennie od maja do lipca 2020 roku, o 7,7 mln baryłek dziennie do końca 2020 roku i o 5,5 mln do kwietnia 2021 roku. Nie wszyscy wywiązują się z cięć. Przykładem może być Irak, który zadeklarował, że w sierpniu i wrześniu zwiększy cięcia o dodatkowe 400 tysięcy baryłek dziennie, przez co sięgną one 1,25 mln baryłek dziennie, w celu nadrobienia niepełnych ograniczeń w poprzednim okresie. Irak zadeklarował, że będzie ograniczał wydobycie o 1,06 mln baryłek dziennie i nie wywiązał się z tej obietnicy.
Poza OPEC+ są producenci z Ameryki Północnej, Norwegia i inni, którzy nie wprowadzili cięć z urzędu. OPEC apeluje do nich o cięcia. Jednakże ci producenci tłumaczyli w przeszłości, że nie mają mechanizmów pozwalających wprowadzać ograniczenia wydobycia ropy z urzędu i liczą na to, że te pojawią się w odpowiedzi na sygnały rynkowe sugerujące limitowanie produkcji - czytamy w BiznesAlert.pl.
Wiedomosti , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE