ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kenia podjęła kroki w celu wdrożenia energetyki jądrowej
13.08.2020r. 09:02

Kenijska Nuclear Power and Energy Agency (NuPEA), dawniej Kenya Nuclear Electricity Board poinformowała, że stara się o zgodę organów regulacyjnych na budowę elektrowni jądrowej.

NuPEA złożyła wniosek do National Environment Management Authority o zgodę na budowę i eksploatację pierwszej elektrowni jądrowej w Kenii na rzece Tana. Przewidywana wartość inwestycji wynosi 540 miliardów KES (5 miliardów dolarów).

"Oczekuje się, że pierwsza elektrownia jądrowa o mocy 1000 MWe zostanie oddana do użytku w 2027 r., a do 2035 r. jądrowa moc zainstalowana wzrośnie do 4000 MWe", powiedział rzecznik NuPEA, dodając, że agencja ocenia obecnie różne technologie w celu zidentyfikowania idealnego reaktora dla Kenii. Nowoczesne reaktory jądrowe dostępne na rynku międzynarodowym to urządzenia wielkoskalowe o mocach w zakresie od 1000 do 1750 MWe o "sprawdzonej technologii projektowania i rekordach wydajności", zauważa NuPEA.
Do 2035 r. w elektrowni mają działać cztery reaktory o sumarycznej mocy 4 GWe, a całkowity koszt projektu wyniesie około 2000 mld KES (18,5 mld USD).
NEInt , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE