ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Pesymizm OPEC w sprawie popytu na ropę naftową
13.08.2020r. 10:37

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Bieżący tydzień ma szansę być kolejnym tygodniem mało wyrazistych ruchów notowań ropy naftowej. Cena tego surowca dzisiaj porusza się w wąskiej konsolidacji - notowania ropy WTI oscylują w rejonie 42,50 USD za baryłkę, z kolei cena ropy Brent porusza się nieznacznie ponad poziomem 45 USD za baryłkę.

Większy od oczekiwań spadek zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych, zaprezentowany w raportach Amerykańskiego Instytutu Paliw oraz Departamentu Energii, pomógł stronie popytowej na rynku ropy naftowej w bieżącym tygodniu. Niemniej, mgliste perspektywy dotyczące popytu na paliwa nadal są największym problemem na rynku tego surowca.

(1024x683)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

W Stanach Zjednoczonych pod znakiem zapytania stoją dodatkowe działania stymulacyjne ze względu na brak porozumienia między Republikanami a Demokratami w tym zakresie - a to oczywiście negatywne wpływa na oczekiwania dotyczące popytu na paliwa w USA.

Mało optymistyczne prognozy dotyczące popytu na ropę zaprezentował także kartel OPEC w swoim comiesięcznym raporcie dotyczącym globalnego rynku ropy naftowej. Według tej organizacji, w bieżącym roku popyt na ropę na świecie spadnie o 9,06 mln baryłek dziennie. To korekta w stosunku do poprzedniej prognozy, zakładającej spadek o 8,95 mln baryłek dziennie.

OPEC podtrzymał oczekiwania odbicia popytu w górę w 2021 roku, jednak zaznaczył, że prognozy te obarczone są dużą dozą niepewności. Nadal kluczowym czynnikiem budującym tę niepewność jest pandemia, która budzi obawy o utrzymanie się lub powrót restrykcji związanych z przemieszczaniem się i funkcjonowaniem wielu przedsiębiorstw.

(1024x683)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE