ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Stabilizuje się sytuacja epidemiczna w śląskich kopalniach
13.08.2020r. 11:08

Wyniki zakończonych w ostatnich dniach badań przesiewowych wśród górników wskazują na ustabilizowanie sytuacji epidemicznej w kopalniach - potwierdzają dane spółek węglowych. W czwartek poinformowano łącznie o 38 nowych przypadkach SARS-CoV-2, przybyło też 46 ozdrowieńców.

Najnowsze dane spółek węglowych zawierają już wyniki wtorkowych badań przesiewowych w kopalni Chwałowice (potwierdzono tam 17 przypadków na 857 testów) i Silesia (4 nowe przypadki na 387 badanych górników). Była to ostatnia tura prowadzonych w minionych tygodniach masowych badań przesiewowych. Na razie nie ma informacji o tym, by testowana miała być załoga kolejnych kopalń.

W czwartek spółki węglowe poinformowały łącznie o 38 nowych zachorowaniach - 28 w Polskiej Grupie Górniczej, 6 w Jastrzębskiej Spółce Węglowej i 4 w prywatnej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Wyzdrowiało kolejnych 46 osób - 26 w PGG, 7 w JSW i 13 w Silesii.

Jak wynika z przekazanych w czwartek PAP statystyk, z wirusem SARS-CoV-2 zmaga się obecnie 1 253 górników (8 mniej niż w środę) z trzech spółek węglowych: 986 pracowników Polskiej Grupy Górniczej, 169 górników z kopalni Silesia i 98 pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Obecnie - jak podała PGG - w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej zakażonych jest łącznie 500 osób, w Chwałowicach 254, a w kopalni Marcel w Radlinie 49.

Od minionej soboty Ruda Śląska, Rybnik i powiat rybnicki, a także powiat wodzisławski, gdzie znajduje się kopalnia Marcel, oraz powiat pszczyński, są objęte tzw. czerwoną strefą epidemiczną. Oznacza to wprowadzenie dodatkowych obostrzeń, m.in. obowiązku noszenia maseczek także na zewnątrz.
Ogółem w Polskiej Grupie Górniczej od początku epidemii zakażonych zostało 3 060 pracowników, z których 2 074 (blisko 67,8 proc.) wyzdrowiało - w czwartek poinformowano o kolejnych 26 ozdrowieńcach. Choruje 986 pracowników, a 1 140 jest w kwarantannie.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej w czwartek przybyło 6 nowych przypadków zakażenia - 4 w kopalni Borynia oraz 2 w kopalni Pniówek. Od początku epidemii w kopalniach JSW koronawirusem zaraziło się 4 099 osób, a wyzdrowiało 4 001 (97,6 proc.) - w czwartek przybyło 7 ozdrowieńców. 47 pracowników JSW jest nadal w kwarantannie. Choruje 98 górników.

W kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach do czwartku zanotowano 296 przypadków SARS-CoV-2 - od środy, w efekcie badań przesiewowych, przybyły 4 nowe zachorowania. Wyzdrowiało 127 osób (42,9 proc.) - od środy przybyło 13 ozdrowieńców, a nadal choruje 169 osób. 56 pracowników zakładu przebywa w kwarantannie.

Łącznie, według czwartkowych danych spółek węglowych, od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 8 045 górników z PGG, JSW, spółki Węglokoks Kraj (gdzie wszyscy już wyzdrowieli) oraz prywatnej kopalni Silesia. Dotąd wyzdrowiało 6 792 pracowników kopalń, czyli ponad 84,4 proc. wszystkich zakażonych.

Według najnowszych danych sanepidu, w woj. śląskim - gdzie odnotowano najwięcej w kraju zakażeń - koronawirusa wykryto u 18 397 osób (w czwartek poinformowano o 181 nowych przypadkach zakażenia w regionie, nie tylko wśród górników), z których 428 zmarło - w czwartek w woj. śląskim przybyło 9 osób, które zmarły na COVID-19. 84 proc. wszystkich zakażonych (15 469 osób) wyzdrowiało.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE