ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MŚ: do 19 sierpnia nabór do Młodzieżowej Rady Ekologicznej przy Ministrze Środowiska
13.08.2020r. 11:52

Do środy 19 sierpnia trwa nabór do Młodzieżowej Rady Ekologicznej przy Ministrze Środowiska - przypomniał w czwartek resort. Oprócz głosu doradczego, Rada będzie mogła przyznawać granty na proekologiczne inicjatywy dzieci i młodzieży.

W skład rady wejdą 32 osoby w wieku od 13 do 21 lat pochodzące z całej Polski. Nabór rozpoczął się 1 czerwca (mre.srodowisko.gov.pl) i potrwa do 19 sierpnia. Ministerstwo poinformowało, że pierwsze posiedzenie rady planowane jest na wrzesień; spotkania planowane są przynajmniej raz na kwartał.

"Głos młodego pokolenia jest pełny bezinteresownej wrażliwości i troski o przyszłość, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze dziedzictwo narodowe, jakim jest środowisko naturalne. Warto korzystać z tej pozytywnej energii podczas poszukiwania proekologicznych rozwiązań przyszłości. Młodzieżowa Rada Ekologiczna będzie propagować polską myśl ekologiczną i rozwój nauki" - wyjaśnił minister środowiska Michał Woś, cytowany w komunikacie.

Ministerstwo przypomniało, że rada nie tylko będzie głosem doradczym dla ministra. Dysponować ma też budżetem ze środków Lasów Państwowych i będzie mogła przyznawać granty na proekologiczne działania dzieci i młodzieży.
Do kompetencji rady będzie należało wyrażanie opinii w zakresie spraw objętych działami administracji rządowej dotyczącej środowiska, a w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian polityki, strategii i zmian legislacyjnych, w tym propozycji rozwiązań.

Parterami merytorycznymi projektu są: Lasy Państwowe, parki narodowe oraz Państwowy Instytut Geologiczny. Projekt objął swoim patronatem Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: histe/oryk 13.08.2020r. 15:49
czy będzie egzamin z dodawania czy tylko z kolorowania drwala?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: cytaty 13.08.2020r. 15:52
"nasze dziedzictwo narodowe" którego narodu? dziedzictwo europejczyków? jest dziedzictwo europejskie nie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: histe/oryk 13.08.2020r. 15:53
a co na to Chińczycy?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE