ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grupa Lotos podpisała umowę na wykonanie prac podczas postoju remontowego WIOSNA 2021 i 2022
13.08.2020r. 13:12

Mostostal Pomorze podpisał umowę z Grupą Lotos na wykonanie prac podczas postoju remontowego WIOSNA 2021 i 2022. Firma ma 17 dni na przeprowadzenie niezbędnych inspekcji kilkuset urządzeń rafineryjnych - czytamy w BiznesAlert.pl.

Postoje remontowe instalacji rafinerii Grupy Lotos wykonywane są cyklicznie co 4-5 lat. Takie postoje pozwalają zweryfikować oraz odtworzyć stan techniczny i eksploatacyjny obiektów oraz urządzeń instalacji produkcyjnych rafinerii w Gdańsku. Dzięki temu wzrośnie efektywność zakładu oraz jego elastyczność w doborze przerabianych gatunków ropy, co powinno przynieść Grupie Lotos korzyści ekonomicznie.

- Cieszy zaufanie, jakim obdarzyła nas Grupa Lotos, powierzając nam remont. Zakres zakontraktowanych prac jest bardzo duży, a zadań składających się w całość są tysiące. Każdy pracownik musi dokładnie wiedzieć, co wykonać i w jaki sposób, przy dużej presji czasu, a co szczególnie istotne z poszanowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Stąd konieczność przygotowania organizacji i podwykonawców - wyjaśnił Szymon Szubzda, dyrektor produkcji w firmie Mostostal Pomorze.
- Ten kontrakt jest przykładem, że nasz koncern wspiera polskie firmy. Pomimo pandemii koronawirusa, nie ograniczamy działań remontowych, a wręcz chcemy ułatwiać ich realizację, m.in. poprzez elektroniczny obieg dokumentów czy skrócenie ścieżki opiniowania. Dzięki tym działaniom pokazujemy, że Lotos to solidny partner w biznesie - dodaje Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy Lotos.

Mostostal Pomorze, będzie odpowiedzialny za wykonanie remontów mechanicznych zakładu destylacji (PZD) i zakładu hydrokrakingu (PZH). W zakresie są remonty reaktorów, kolumn, zbiorników, chłodni, filtrów, remonty rurociągów oraz dodatkowo prace wspierające remont zaworów i automatyki. Termin remontu ma mieć miejsce w marcu 2021 roku, jednak przygotowywania odbywają się już teraz - czytamy w BiznesAlert.pl.
Lotos , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE