ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom wciąż przygotowuje się do budowy Nord Stream 2
13.08.2020r. 14:58

Jutro do portu w Bałtijsku w Obwodzie Królewieckim dopłynąć ma kolejny statek zaopatrzeniowy, który może być wykorzystany przez Gazprom przy budowie Nord Stream 2. - czytamy w BiznesAlert.pl.

Trzeciego sierpnia z portu w Murmańsku w podróż na Bałtyk wyruszył wielozadaniowy statek zaopatrzeniowy Umka. Właścicielem statku jest Morskaja Spasiatielnaja Służba (Morska Służba Ratownicza) podlegająca Ministerstwu Transportu Federacji Rosyjskiej.

To nie jedyna jednostka tego armatora, która będzie prawdopodobnie zaangażowana w kontynuację budowy Nord Stream 2. Na początku sierpnia do Królewca dotarł Baltijskij Issliedowatsiel. Obie jednostki brały już udział w pracach przy budowie Nord Stream 2. Pod koniec 2017 roku w ramach firmy Fertoing prowadziły przez cztery miesiące praca badawcze nad projektem trasy gazociągu.

Umka dotrzeć ma do Królewca 14 sierpnia nad ranem.
W portach w Obwodzie Królewieckim znajdują się już cztery jednostki mogące realizować budowę Nord Stream 2. Wspomniany Baltisjki Issliedowatsiel, Iwan Sidorenko i Ostap Szeremeta, które do niedawna znajdowały się w rejestrze jako jednostki należące do Gazprom Fłotu, oraz statek zaopatrzeniowy Errie, będący w posiadania rosyjskiej spółki Femco.

Statki mogą pełnić rolę zarówno jednostek zaopatrzeniowych czy kotwiarek, jak i statków operujących ROV (Remotely Operated Vehicles), czyli zdalnie sterowanych pojazdów podwodnych, służących do inspekcji podczas układania oraz badania dna morskiego - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE