ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGNiG z wystawą o Janie Kowalewskim - wybitnym polskim kryptologu
13.08.2020r. 16:17

Senat Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2020 "Rokiem Jana Kowalewskiego". Z działalnością i losami tego wybitnego kryptologa można zapoznać się na wystawie, która dziś zawisła na ogrodzeniu kompleksu PGNiG od ulicy Kasprzaka 25 w Warszawie.

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą. Była ona jednym z najważniejszych starć wojny polsko-bolszewickiej. Zwycięstwo w wojnie oznaczało dla Polski uratowanie niepodległości. Ogromną rolę odegrał w tym Jan Kowalewski i prowadzona przez niego komórka wywiadowcza. Sekcja szyfrów Oddziału II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego stała się jedną z najlepszych agencji wywiadowczych na świecie.

- Jan Kowalewski - łódzki kryptolog i podpułkownik Wojska Polskiego - bez wątpienia jest bohaterem narodowym, który może być inspiracją dla współczesnego pokolenia. Dlatego razem z naszą Fundacją postanowiliśmy przygotować materiały edukacyjne poświęcone tej postaci. Jednym z celów działalności pozabiznesowej PGNiG jest upowszechnianie wiedzy o ważnych dla Polski i Polaków wydarzeniach historycznych i postaciach, które je tworzyły. Jan Kowalewski zasługuje na szczególne miejsce w dziejach naszego kraju - mówi Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG.

Oprócz wystawy, z działalnością Jana Kowalewskiego można zapoznać się także na Fanpage'u Fundacji PGNiG Rozgrzewamy Polskie Serca, na którym w każdy czwartek pojawiać będą się nowe informacje. O tym niezwykłym człowieku opowiadamy również w filmie: https://youtu.be/sO8hed-XICI, który powstał z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej.

Wydarzeniem upamiętniającym Cud nad Wisłą będzie również rekonstrukcja bitwy. Widowisko, którego PGNiG jest Głównym Mecenasem, będzie połączeniem wydarzeń bitewnych, scen aktorskich, wystąpień muzycznych oraz projekcji filmów archiwalnych. Zapraszamy już 15 sierpnia na PGE Narodowy oraz na transmisję na żywo w TVP 1. Więcej informacji na stronie PGNiGstronie PGNiG.
PGNiG

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE