ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Wyniki XII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego
14.08.2020r. 06:46

Znane są już wyniki XII edycji Krajowego Konkursu Energe-tycznego im. prof. Jacka Malko pod hasłem "Wszystko zależy od energii!". 14 sierpnia Komisja Konkursowa podała nazwiska czterech laureatów.

W skład Komisji Konkursowej XII edycji konkursu weszli cenieni eksperci z branży energetycznej: prof. dr hab. inż. Waldemar Kamrat z Politechniki Gdańskiej - specjalista ds. energetyki kompleksowej (przewodniczący Komisji), dr hab. Piotr Jeżowski - prof. em. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i ekspert w zakresie zarządzania ekologicznego (zastępca przewodniczącego Komisji), dr Justyna Zabawa z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, dr Ewa Kossak z Ministerstwa Klimatu, a także dr inż. Andrzej Mroczkowski ze Stowarzyszenia ds. Rozliczania Energii.

Laureaci XII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego

Z uwagi na wyrównany poziom prac, Komisja Konkursowa postanowiła przyznać cztery równorzędne nagrody. Laureatami XII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego zostali: Katarzyna Meller, Karolina Chról, Maksymilian Duszkiewicz i Teodor Sawicki.

Katarzyna Meller jest uczennicą V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku. Nadesłała zwycięską pracę na temat "Jak zmieni się nasze codzienne życie, gdy większość samochodów będzie elektryczna i/lub autonomiczna?". Nagrodę dla Katarzyny ufundowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Karolina Chról studiuje na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Komisja wyróżniła jej pracę w temacie "Rola kogeneracji i OZE w realizacji zadań gmin do 2030 roku". Fundatorem nagrody dla Karoliny zostały Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Maksymilian Duszkiewicz to uczeń Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Nadesłał wyróżnioną pracę na temat "Kryzys klimatyczny - globalny problem, lokalne rozwiązania". Nagrodę dla Maksymiliana ufundowała firma Viessmann.

Teodor Sawicki jest studentem Politechniki Warszawskiej. Jego zwycięska praca porusza temat "Jak do 2050 roku uniezależnić się w Polsce od paliw kopalnych w energetyce i ciepłownictwie". Fundatorem nagrody dla Teodora została firma Energoprojekt - Katowice.

Uczniowie Pełni Dobrej Energii

To jednak nie koniec wyróżnień. Organizatorzy konkursu postanowili przyznać także tytuł Ucznia Pełnego Dobrej Energii. Wyróżnienia zostały przyznane z inicjatywy Nauczycieli Pełnych Pozytywnej Energii: dr Agnieszki Raduckiej, Agnieszki Żak, Marzanny Mazur-Witek, Ewy Kozak i Ewy Krzysztofik.

Tytuł Ucznia Pełnego Dobrej Energii otrzymali: Marta Chwastek z Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie, Julia Kurdyk z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, Oskar Orzechowski z Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie, Szymon Cichoń i Arkadiusz Lechwar z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawiczne-go w Jaworznie, oraz Kamil Kufel i Robert Rybak z Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu.

Upominki dla wyróżnionych ufundowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA, Energopro-jekt - Katowice SA oraz firma Viessmann Sp. z o.o.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Zapraszamy do udziału w kolejnej, już XIII edycji konkursu.

------------------------------

Sponsor Główny Konkursu: Polskie Sieci Elektroenergetyczne

Sponsorzy: Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej i PGNIG Energetyka Przemysłowa
Fundacja Świadomi Klimatu oraz Stowarzyszenie Jaworze-Zdrój z Jaworza

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE