ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pozwolenie na użytkowanie terenu w ramach projektu wydobycia uranu w Hiszpanii
14.08.2020r. 09:58

Gmina Retortillo wydała firmie Berkeley Energia pozwolenie na użytkowanie terenu - licencję urbanistyczną, na prace budowlane przy projekcie wydobycia uranu Salamanca w zachodniej Hiszpanii. Projekt nadal wymaga pozwolenia na budowę zakładu przeróbki uranu przed rozpoczęciem budowy kopalni.

Rzecznik firmy Berkeley powiedział, że zezwolenie - wydane na warunkach ustanowionych w ustawie o urbanistyce i przepisach dotyczących urbanistyki we wspólnocie autonomicznej Kastylii i León - jest "znaczącym kamieniem milowym w uzyskaniu pozwoleń i pozytywnym krokiem w rozwoju projektu". Zauważył, że zezwolenie na budowę dla wytwórni koncentratu uranu jako obiektu jądrowego (określane jako zezwolenie "NSC II") jest obecnie jedynym wymaganym zezwoleniem na rozpoczęcie budowy kopalni Salamanca.

Pod koniec marca Berkeley Energia oficjalnie przedłożyła zaktualizowaną oficjalną dokumentację dotyczącą NSC II i od tego czasu odbyła szereg spotkań z zespołem technicznym Rady Bezpieczeństwa Jądrowego (Consejo De Seguridad Nuclear, CSN) w celu omówienia i wyjaśnienia pytań dotyczących zaktualizowanej dokumentacji. Zgodnie z wymaganiami CSN, firma w ciągu najbliższych tygodni przygotuje pisemne odpowiedzi na te zapytania. Po ich przedłożeniu, następnym krokiem zespołu technicznego CSN jest sfinalizowanie raportu i przedłożenie go Radzie CSN w celu ratyfikacji.

W ubiegłym miesiącu CSN wydał pozytywny raport dotyczący przedłużenia ważności pierwszego zezwolenia dla instalacji do produkcji koncentratu uranu jako obiektu jądrowego ("NSC I"). NSC I został wydany we wrześniu 2015 r. z 5-letnim okresem ważności. Następnym krokiem jest zatwierdzenie tego zezwolenia i ustalenie okresu jego obowiązywania przez Ministerstwo Przemian Ekologicznych i Wyzwań Demograficznych.
Złoże uranu w projekcie wydobywczym Salamanca zawiera 27 000 ton potwierdzonych zasobów U3O8 (23 000 tU), jak również 13 500 ton zasobów przewidywanych (11 500tU). Według ostatecznego studium wykonalności opublikowanego przez Berkeley w 2016 r., firma byłaby w stanie wyprodukować średnio 2 000 ton uranu rocznie przy koszcie ok. 30 USD za kilogram w ciągu pierwszych dziesięciu lat.

Złoże Retortillo, wraz ze złożami Santitad i Gambuta, tworzy projekt wydobywczy Salamanca Berkeley i jest pierwszym zasobem, z którego ma się rozpocząć wydobycie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE