ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nissan i E.On instalują ładowarki z funkcją oddawania energii do sieci
14.08.2020r. 16:00

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, brytyjski oddział wywodzącej się z Niemiec grupy energetycznej E.ON i koncern motoryzacyjny Nissan budują sieć stacji, które umożliwią nie tylko ładowanie samochodów elektrycznych, ale także oddawanie energii zgromadzonej w samochodowych bateriach do sieci.

Na razie E.ON i Nissan uruchomiły 20 stacji ładowania z funkcją tzw. Vehicle-to-Grid (V2G), co ma na celu pokazanie możliwości wspierania systemu elektroenergetycznego poprzez wykorzystanie samochodowych baterii.

Pilotażowe instalacje powstały na terenie należącego do Nissana centrum badawczego w Cranfield w ramach projektu współfinansowanego przez brytyjski rząd z programu InnovateUK.

Projekt zrealizowany w Cranfield okazał się sukcesem i teraz Nissan i E.ON mają szukać partnerów do budowy kolejnych tego rodzaju stacji na terenie Wielkiej Brytanii.

- Udowodniliśmy możliwości tej technologii, realizując 20 instalacji. Teraz jesteśmy o krok bliżej dostarczenia jej na rynek. Komercjalizacja technologii dwukierunkowego ładowania ma oczywiste zalety dla firm już posiadających flotę pojazdów elektrycznych lub tych, które są gotowe do przejścia na elektryczne pojazdy - komentuje Luke Ellis, manager programu V2G w E.ON.
- Posiadanie floty elektrycznych aut już oznacza przyczynianie się do celu zerowych emisji netto oraz oszczędności dzięki wyłączeniom z zakazu ruchu w strefach zeroemisyjnych. Teraz zintegrowanie floty z technologią V2G przyniesie kolejne oszczędności i możliwość generowania dodatkowych przychodów. Samochody w porze nocnej, a nawet w ciągu dnia, mogą ładować swoje baterie w czasie niskiego popytu na energię i oddawać ją do sieci, gdy występuje wysokie zapotrzebowanie - wylicza przedstawiciel brytyjskiego oddziału E.ON.

Jak zapewnia E.ON, dzięki funkcji dwukierunkowego przepływu energia gromadzona w samochodowych bateriach będzie mogła zostać wprowadzona do sieci i sprzedana w czasie zwiększonego popytu na energię w systemie energetycznym. Z drugiej strony baterie w autach elektrycznych będzie można ładować w czasie wzmożonej pracy źródeł odnawialnych, przy większej podaży energii w sieci, dzięki czemu technologia V2G będzie mogła odegrać istotną rolę w dekarbonizacji brytyjskiej energetyki.

Nissan i E.ON zachęcają do włączenia się do budowy sieci stacji ładowania V2G, zapewniając, że uczestnicy projektu mogą liczyć na oszczędności odpowiadające unikniętym kosztom przejechania 10 tys. mil rocznie - przyjmując wykorzystanie Nissana Leaf z baterią o pojemności 40 kWh, przy średnim zużyciu energii 0,238 kWh na milę i przy cenie energii wynoszącej 0,1293 GBP/kWh, czyli około 0,63 PLN/kWh.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Energetyk77 14.08.2020r. 18:13
Niezła logika. Podjeżdżam pod stację ładowania i ładuję akumulatory, później jeżdżę z naładowanymi tracąc energię na ich wożenie, a później podjeżdżam pod ładowarkę, aby resztki energii jakie zostały w akumulatorach rozładować do sieci. A może lepiej te akumultaory zostawić pod ładowarką i ich nie wozić. Ale taka logika w dzisiejszych czasach "innowacji" nie ma racji bytu.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 16.08.2020r. 11:56
Gdyby dwukierunkowy przepływ prądu był nieopłacalny to by nie został wprowadzony. Firmy dysponujące flotami aut będą mogły zarabiać na dużej różnicy cen energii ładując je tanio w nocy i sprzedając ją w czasie szczytów energii i dużego zapotrzebowania. Można też wykorzystać tani nadmiar energii z OZE do ładowania baterii aut przez co spada emisja CO2.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: j-23 17.08.2020r. 12:38
Bzdura na resorach. Samochody elektryczne w obecnym wykonaniu są nieopłacalne a jednak zostały wprowadzone. Idę o zakład że mało kto zechce oddawać do sieci energię z akumulatorów auta. Wsiadasz do auta, a tu zero w akumulatorze bo sieć "była w potrzebie" - pozostaje rower albo piechota. Już widzę te tłumu chętnych na taką przygodę.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE