ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Jest trzech potencjalnych inwestorów, którzy podjęli rozmowy w sprawie przejęcia udziałów w PG Silesia
14.08.2020r. 21:46

- Kopalnia jest bardzo dobrze przygotowana do przekazania potencjalnemu inwestorowi. Jeśli chodzi o obecne złoże, to eksploatacja może być tu prowadzona przez następne 10 lat - powiedziała Małgorzata Bajer, rzeczniczka PG Silesia.

Działające w kopalni Silesia związki zawodowe próbują znaleźć inwestora, który uratuje zakaład. Tutaj historia się powtarza, bo dokładnie tak samo było w 2010 r. - wtedy to właśnie związkowcy uratowali koplanię, przekonując przedstawicieli EPH do zainwestowania w Czechowicach-Dziedzicach. Grzegorz Babij, przewodniczący NSZZ Solidarność przy PG Silesia podkreśla, że obecnie jest trzech potencjalnych inwestorów, którzy podjęli rozmowy w sprawie przejęcia udziałów w PG Silesia. Jeden to koncern z amerykańskim kapitałem.
- W grę wchodzi też możliwość założenia spółki na nowo, dokładnie tak jak zakładana była PG Silesia. Pojawiła się propozycja przekazania udziałów za złotówkę mniejszościowym udziałowcom. Można byłoby taki projekt zrobić, ale my musimy mieć po prostu czas na znalezienie inwestora, a zaczyna go nam brakować - zaznaczył Grzegorz Babij.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 16.08.2020r. 10:44
Związkowcy cały czas straszyli że Niemcy chcą przejąć śląskie kopalnie. Ciekawe co by powiedzieli jakby się spełniło ich życzenie i Niemcy kupili Silesię?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE