ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Jaka będzie przyszłość ciepłownictwa w Polsce? Przed nami II Kongres Kogeneracji
24.08.2020r. 11:36

Ambitne plany Unii Europejskiej w zakresie neutralności klimatycznej, postępujący proces dekarbonizacji sektora elektroenergetycznego, epidemia COVID-19 czy symptomy kryzysu gospodarczego - to tylko niektóre z wyzwań, przed jakimi stają dziś przedsiębiorstwa ciepłownicze działające w Polsce. Eksperci, menadżerowie czołowych koncernów energetycznych, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej będę mieli okazję do dyskusji na temat przyszłości branży, podczas organizowanego w dniach 19-21 października II Kongresu Kogeneracji.


Po raz kolejny Kazimierz Dolny na trzy dni stanie się miejscem debaty na temat kogeneracji i rozwoju ciepłownictwa w naszym kraju. Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych postanowiło zaprosić do udziału w drugiej edycji Kongresu przedstawicieli przedsiębiorstw elektroenergetycznych, elektrociepłowni oraz ciepłowni; przedsiębiorstw rozważających budowę lub modernizację mocy wytwórczych na własne potrzeby; administracji rządowej i samorządowej; stowarzyszeń branżowych i środowiska naukowego; dostawców produktów i rozwiązań technologicznych.

- Zeszłoroczna edycja naszego Kongresu stała się przyczynkiem do pogłębionych dyskusji na temat kierunków rozwoju branży. Podczas dyskusji panelowych, ale również w rozmowach kuluarowych, poruszono wiele kwestii istotnych z punktu widzenia przyszłości ciepłownictwa i kogeneracji, które mają i będą miały wpływ na kształt polskiego sektora elektroenergetycznego w perspektywie najbliższych kilkunastu lat - podkreśla Wojciech Dąbrowski, prezes PTEZ i prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej - Stąd nasza decyzja, aby spotkać się po raz kolejny, tworząc przestrzeń do wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i wyartykułowania pomysłów, które mogą mieć wpływ na rozwój naszego sektora i przyszłość kogeneracji w Polsce i Unii Europejskiej.

Wśród tematów tegorocznych dyskusji panelowych znajdą się kwestie:
  • nowego modelu Rynku Ciepła,
  • strategii Europejskiego Zielonego Ładu i przyszłości kogeneracji po 2050 roku,
  • roli kogeneracji w procesie rozwoju gmin i jednostek samorządu terytorialnego,
  • zastosowania nowoczesnych technologii w kogeneracji.
Wśród prelegentów tegorocznego wydarzenia znajdą się menadżerowie największych polskich firm energetycznych, przedstawiciele administracji rządowej, samorządowcy z czołowych ośrodków metropolitalnych, naukowcy i eksperci branżowi. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Klimatu i Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Szczegółowy program Kongresu Kogeneracji znajduje się na oficjalnej stronie wydarzenia kongreskogeneracji.pl.
PTEZ

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zgryźliwy 24.08.2020r. 16:33
UE elektrociepłowniom zgotowała naszym elektrociepłowniom los straszny, a całkowicie niezasłużony. Podstawową... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE