ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

95 kolejnych pracowników PGG pokonało koronawirusa
27.08.2020r. 11:05

95 kolejnych pracowników Polskiej Grupy Górniczej (PGG) pokonało minionej doby koronawirusa, wyzdrowiało też pięciu górników zatrudnionych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) i dwóch z kopalni Silesia. Górnicze spółki odnotowały w tym czasie pięć nowych infekcji SARS-CoV-2.

Z przekazanych PAP danych spółek węglowych wynika, że czwartek jest piętnastym z kolei dniem, kiedy zmalała liczba zakażonych koronawirusem pracowników śląskich kopalń. Obecnie z infekcją zmagają się 654 osoby, o 97 mniej niż dzień wcześniej.

Jak podali przedstawiciele PGG, minionej doby w tej spółce wyzdrowiało 95 pracowników, potwierdzono trzy nowe zakażenia. W sumie koronawirusa pokonało 2667 górników (ponad 83 proc.) z 3188 zakażonych od początku pandemii. W PGG choruje obecnie 521 osób, największą grupę zainfekowanych stanowią górnicy z kopalń Bielszowice i Chwałowice. 619 pracowników PGG jest na kwarantannie.

W JSW odnotowano minionej doby dwa nowe zakażenia, w tym czasie wyzdrowiało pięciu kolejnych pracowników. Liczba osób, u których od początku pandemii badania potwierdziły SARS-CoV-2, wynosi 4127, z czego 4057 osób (ponad 98 proc.) jest już wyleczonych. Na kwarantannie jest 32 pracowników spółki.

W prywatnej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach zanotowano łącznie 298 przypadków infekcji SARS-CoV-2 - od ponad tygodnia nie przybyło tam nowych zakażeń. Wyzdrowiało 235 osób (blisko 80 proc.) - od środy koronawirusa pokonały dwie kolejne. Nadal choruje 63 pracowników, 16 jest na kwarantannie.
Łącznie, według środowych danych spółek węglowych, od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 8203 górników z PGG, JSW, spółki Węglokoks Kraj (gdzie wszyscy już wyzdrowieli) i prywatnej kopalni Silesia. Około 90 proc. zakażonych już wyzdrowiało.

Według najnowszych danych sanepidu w woj. śląskim - gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń - liczba osób z dodatnim wynikiem od początku epidemii wynosi obecnie 20 132, o 118 więcej niż w środę. Minionej doby zmarły cztery kolejne osoby, od początku pandemii - 473. Liczba ozdrowieńców w regionie wzrosła do 17 663, to o 283 więcej niż w środę. Hospitalizowanych jest 276 osób z zakażaniem lub podejrzeniem zakażenia. W woj. śląskim przebadano dotychczas prawie 304 tys. próbek pod kątem SARS-CoV-2.

W środę Śląski Urząd Wojewódzki informował o nowych ogniskach zakażeń w regionie. Koronawirusa wykryto wśród 16 uczestników wycieczki grupy emerytów i rencistów z Częstochowy do jednej z miejscowości w woj. opolskim. Zainfekowanych zostało też kilku uczestników wesela w powiecie rybnickim. Do 18 wzrosła liczba zakażeń w jednym z zakładów przetwórczych w powiecie kłobuckim. W całym regionie trwają kontrole sklepów, wesel i dyskotek w kierunku przestrzegania zasad reżimu sanitarnego.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE