ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

VI Kongres Energetyczny DISE. 6. zmysł polskiej ścieżki transformacji energetycznej
28.08.2020r. 12:19

European Green Deal miał stać się inkubatorem zielonej przyszłości dla polskiej gospodarki. Polska dryfuje obecnie po nieznanych wodach ery postCOVID'owego lockdown'u. VI Kongres Energetyczny DISE sterem rejsu energetycznego w kierunku neutralnej klimatycznie Polski!

Neutralna klimatycznie Europa to wspólny cel państw UE do 2050 r. wpisujący się w geointeres nas wszystkich. Przed polską energetyką stoi wyzwanie przeprowadzenia coal-exit'u i przemodelowania miksu energetycznego w oparciu o wdrażanie niskoemisyjnych źródeł energii. Zielony Ład to nowa strategia energetyczna UE, która zapowiada instrumenty wsparcia dla państw członkowskich. It's time to build a climate neutral integrated energy system, tak Komisja Europejska określa działania, które wspólnie musimy podjąć, by przyszłe pokolenia żyły na czystej, zielonej planecie Ziemi.

European Green Deal w Polsce to temat przewodni zbliżającego się VI Kongresu Energetycznego DISE, który odbędzie się 7-8 października br. we Wrocławiu. Dwa dni debat z udziałem największych decydentów branży energii z Polski i zza granicy oraz spektrum ekspertów z różnych dziedzin gospodarki; naukowców i menadżerów to gwarancja debaty na najwyższym poziomie merytorycznym. Zielony Ład miał stać się remedium na światowy kryzys klimatyczny. Pomimo, iż dla wielu państw realizacja jego celów pozostaje wyzwaniem, to perspektywy nowego europejskiego ładu mogą stać się trampoliną rozkwitu gospodarczego doby postlockdown'u. Prelegenci zmierzą się z pytaniami o polską ścieżkę transformacji energetycznej oraz czy neutralność klimatyczna w Polsce jest możliwa?

Priorytetowym tematem VI Kongresu DISE będzie rozwój OZE, a w tym morskiej energetyki wiatrowej. Opublikowany w 1 lipca br. nowy projekt ustawy o promowaniu wytwarzania energii z morskich farm wiatrowych, nad którym prace zostały wstrzymane w wyniku pandemii, ma stanowić długo wyczekiwane wsparcie legislacyjne dla inwestorów. Eksperci odpowiedzą na pytanie, w jaki sposób postawić alert przy przygotowaniach do włączenia polskiego offshore do KSE? Chcemy wspólnie debatować nad tym, jakie zielone źródła energii gwarantują najszybszą ścieżkę do zeroemisyjnego miksu energetycznego oraz jaka będzie rola paliwa gazowego w okresie przejściowym dekarbonizacji?

Transformacja energetyczna ukierunkowana jest na przyszłość kolejnych pokoleń, w szczególności prawo do czystego powietrza. Wdrażanie idei smart city staje się areną pespektyw m.in. dla branży transportowej poprzez inwestycje w elektromobilność, czy branży IT w związku z rozwojem cyfryzacji. Jaki jest potencjał polskich miast i w jaki sposób budować świadomość klimatyczną, to pytania, które na pewno nie pozostaną bez odpowiedzi podczas kongresowej debaty.

KPEiK zapowiada powstanie 300 obszarów zrównoważonych do 2030 r. w Polsce. Z każdym rokiem wzrasta liczba klastrów energetycznych, które również są partnerami VI Kongresu DISE, co pokazuje rosnącą świadomość prosumencką. Idee klimatyczne zaczynają stawać się interesem społeczności lokalnych, które rozwijają megatrend energetyki rozproszonej. Powstaje więc pytanie o szansę na monizm elektroenergetyczny w Polsce, które będziemy odważnie stawiać naszym prelegentom.

Najbliższy rok ma szansę stać się punktem zwrotnym dla polskiej energetyki, która wkracza w pierwszy etap 2030+ w kierunku neutralnej klimatycznie Europy. Wciąż nie wiadomo jeszcze, jakie paliwo doprowadzi nas do wspólnego celu, ale Komisja Europejska podkreśla, **Europe invest well and we bring all the efforts at the European scale together, we will stay world leaders.** DISE stawia na światowy poziom debaty zapraszając najwybitniejszych ekspertów do serca Dolnego Śląska. Nie może Państwa zabraknąć na najważniejszym wydarzeniu dla polskiej branży energetycznej! Zapraszamy do Wrocławia, 7-8 października, The Bridge Wroclaw - MGallery na VI Kongres DISE
Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE