ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Soboń: wydzielenie aktywów węglowych nie musi polegać na stworzeniu jednego podmiotu
04.09.2020r. 11:12

Artur Soboń mający zostać pełnomocnikiem rządu ds. transformacji energetycznej zdradził, że wydzielenie aktywów węglowych nie musi polegać na stworzeniu jednego podmiotu im poświęconego. Może ich powstać kilka. Zapewnił, że obecnie spółki energetyczne nie sprowadzają już węgla z zagranicy - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Nigdzie nie było powiedziane, że ta separacja może oznaczać, że powstanie jeden podmiot. To musi być zrobione w sposób zapewniający rentowność dla tych zdrowych biznesów, także tych biznesów górniczych. W ramach grup, które mamy są kopalnie rentowne i nierentowne. Zawsze powstaje pytanie o ich ocenę. Można próbować przewidywać rzeczywistość, ale dużo więcej pokaże nam to, co zobaczymy oglądając się kilka lat wstecz. Wtedy będziemy wiedzieć na ile są to biznesy rentowne - ocenił wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
Gość konferencji poinformował, że Polska zmniejszyła import węgla. - Mamy trzy miliony ton mniej importu - mówił o wynikach w pierwszym kwartale 2020 roku. - Żadna grupa energetyczna państwowa nie importuje dziś węgla z zagranicy - zadeklarował cytowany przez BiznesAlert.pl minister Soboń. Poinformował o rozmowach Polskiej Grupy Górniczej z energetyką na temat umowy technicznej o zakupach węgla.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 04.09.2020r. 18:23
To o ile podrożeje energia i od kiedy?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE