ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MAP chce w przyszłym tygodniu wybrać doradcę przy strategii dla sektora energetycznego
04.09.2020r. 13:06

Ministerstwo Aktywów Państwowych prawdopodobnie w przyszłym tygodniu wybierze doradcę, który pomoże w opracowaniu strategii dla sektora energetycznego - poinformował wiceminister Artur Soboń. Dodał, że wszystkie warianty są nadal w grze z zastrzeżeniem, że musi dojść do rozdzielenia aktywów węglowych od niewęglowych.

"Prawdopodobnie w najbliższym tygodniu wybierzemy doradcę, który opracuje koncepcję strategii dla energetyki. Oferty doradców mówią o czasie 2- 6 miesięcy na przygotowanie, my chcemy, żeby ta koncepcja powstała jak najszybciej" - powiedział dziennikarzom wiceminister Soboń w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

"Zakładam, że opracowana i przedyskutowana strategia wyjdzie w tym roku z MAP już jako nasz materiał, a nie jako materiały spółek, które mają swoje własne pomysły" - dodał.
Wiceminister aktywów państwowych poinformował, że na obecnym etapie możliwe są różne warianty strategii z jednym koniecznym warunkiem separacji aktywów węglowych od niewęglowych.

"Nie przesądzamy, jak ma to wyglądać. Czekamy na propozycję doradcy. Nie chcemy mu niczego narzucać. Jest tylko jeden warunek: oddzielenie aktywów węglowych od niewęglowych" - powiedział.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE