ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Ropa naftowa w dół w efekcie słabszych marż
07.09.2020r. 10:10

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Ropa odnotowała od dawna oczekiwane rozszerzenie dotychczasowego wąskiego przedziału w dół po tym, jak obawy o popyt, nadchodzący sezon napraw w rafineriach i mocniejszy dolar przyczyniły się do realizacji zysków.

Ropa naftowa poszła w dół w efekcie słabszych marż, ponieważ rafinerie zmagały się z nawisem niechcianych destylatów, takich jak diesel czy paliwo lotnicze. Dodatkowym czynnikiem było wspomniane już umocnienie dolara oraz pewne obawy o bieżące tempo wzrostu popytu. Było to widoczne w kontekście rozpiętości czasowych. Przykładowo, rozpiętość pomiędzy pierwszym i drugim kontraktem terminowym na ropę WTI jest obecnie największa od czerwca.

Koszt transportu ropy naftowej na trasie z Bliskiego Wschodu do Chin spadł do najniższego poziomu od maja 2018 r. w związku z sygnałami, że popyt w Państwie Środka hamuje po rekordowej fali kupna, która miała miejsce po załamaniu cen na przełomie marca i kwietnia. Ryzyko spadku cen wraz ze zbliżającym się terminem spowodowało ponadto wzrost popytu na ochronę przed spadkiem, a wolumen opcji sprzedaży na ropę WTI osiągnął największy poziom od połowy czerwca.

Z perspektywy transakcji, spadek poniżej linii trendu rosnącego z czerwca może sygnalizować dłuższy okres trendu bocznego, z ryzykiem spadku pierwotnie ograniczonym do wartości w okolicach 40. Dłuższa korekta na giełdzie i/lub dalsze umocnienie dolara, w połączeniu z negatywnym rozwojem sytuacji dotyczącej Covid-19, może stanowić największe zagrożenie dla przewidywanego przez nas wzrostu cen ropy pod koniec tego roku i na początku 2021 r.

(760x480)

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE