ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Ponowny wzrost zapasów ropy naftowej
10.09.2020r. 11:14

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po kilku zniżkowych sesjach, wczoraj notowania ropy naftowej odbiły delikatnie w górę. Niemniej, już dzisiaj zwyżka wyhamowała, a poranek na wykresie cen ropy jest spokojny. Widać, że nastroje na rynku ropy naftowej nieco się uspokoiły.

Tak czy inaczej, czeka nas okres pełen wyzwań dla inwestorów na rynku ropy naftowej, a przede wszystkim dla krajów i przedsiębiorstw działających w tej branży. Sezon letnich wyjazdów, który powoduje okresowy wzrost popytu na benzynę czy paliwa lotnicze, właśnie dobiega końca, więc osłabienie popytu na paliwa jest bardzo prawdopodobne.

Na rynku ropy oznacza to możliwość drugiej fali wzrostu zapasów tego surowca. W Stanach Zjednoczonych wczoraj opublikowany został raport Amerykańskiego Instytutu Paliw (API), który pokazał, że w poprzednim tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 2,97 mln baryłek, podczas gdy oczekiwano ich spadku o nieco ponad milion baryłek.

(1024x683)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Dzisiaj swój raport przedstawi amerykański Departament Energii, który dysponuje dostępem do większej ilości danych. Niemniej, jest duża szansa, że raport ten również pokaże zwyżkę zapasów, ponieważ w ponad 75 proc. przypadków oba raporty pokazują ten sam kierunek zmian zapasów ropy.

Warto też wspomnieć o tym, że jesień jest na ogół czasem prac konserwacyjnych w amerykańskich rafineriach, co także przełoży się najprawdopodobniej na spadek popytu na ropę naftową. Na osłabiony popyt na paliwa przygotowują się także firmy z tej branży - obecnie wyraźnie widoczny jest wzmożony proces rezerwacji tankowców do przechowywania tego surowca.

(1024x683)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE