ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Enea Ironman 70.3 Gdynia - powrót do rywalizacji
07.09.2020r. 15:26

Imponujący występ Magnusa Ditleva (DEN) pozwolił mu odnieść zwycięstwo w zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2020. W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce zajęła Lisa Norden (SWE), która prowadziła od startu do mety. Organizacja pierwszego weekendu z cyklu IRONMAN, od czasu wybuchu pandemii, wymagała wyjątkowych środków bezpieczeństwa.

Na mecie tegorocznej edycji Enea IRONMAN 70.3 Gdynia jako pierwszy zameldował się 23-letni Duńczyk Magnus Ditlev. Na pokonanie dystansu 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu Ditlev potrzebował 03:42:37. Na podium obok niego znaleźli się Brytyjczyk Thomas Davis (03:44:57) i dwukrotny mistrz świata, Niemiec Patrik Lange (03:45:50).

- Najtrudniejszy był etap biegowy, ale jeśli naprawdę chce się wygrać, to można znaleźć dodatkową motywację - powiedział Magnus Ditlev, triumfator Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2020.

Wśród pań najszybsza była Lisa Norden. Szwedzka wicemistrzyni olimpijska z Londynu triumfowała z czasem 04:19:15 (25. wynik w klasyfikacji generalnej). Druga była Niemka Caroline Lehrieder (04:23:45), a trzecia - Brytyjka Kimberley Morisson (04:29:42).

- Ten rok jest niezwykle trudny, ale dziś wszystko ułożyło się po mojej myśli. To zwycięstwo jest niezwykle cenne, ale jeszcze lepiej ponownie czuć emocje związane z rywalizacją - powiedziała Lisa Norden, triumfatorka Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2020.

Niedzielną rywalizację profesjonalistów poprzedziły sobotnie starty w sprincie i sztafetach, na dystansie 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze oraz 5 km biegu. W kategorii open triumfował 18-letni Marcin Stanglewicz, który na mecie zameldował się z czasem 59:50. Wśród pań triumfowała ósma w klasyfikacji generalnej Alicja Pyszka-Bazan. Finiszowała w czasie 01:08:38.

Gdyńskie zawody z cyklu IRONMAN już szósty rok z rzędu wspierała Enea, koncern energetyczny i wicelider w produkcji energii w Polsce. Firma wystawiła w zawodach także swoich pracowników, którzy na co dzień trenują w ramach projektu Enea Team.

-Triathlon wymaga ogromnego zaangażowania i konsekwencji w treningu, a podczas samych zawodów sportowcy muszą pokonywać własne słabości. Cieszymy się, że możemy ich w tej walce wspierać. Rosnąca popularność zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to dla nas powód do zadowolenia i znak, że energia od Enei jest doskonale wykorzystywana - powiedział Paweł Szczeszek, prezes Enei.

Enea, jak co roku, zbudowała na plaży dla kibiców strefę rodzinną, w której m.in. można było przygotować ekologiczne gadżety do kibicowania, spróbować swoich sił na torze przeszkód, zbudować zamek z piasku, czy skorzystać z toru skimboardowego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także możliwość przygotowania sobie zdrowego koktajlu, dzięki specjalnie przymocowanemu do roweru blenderowi.

Tegoroczna edycja Enea IRONMAN 70.3 Gdynia odbyła się w reżimie sanitarnym związanym z pandemią koronawirusa. Organizatorzy stosowali się nie tylko do wszystkich obostrzeń i zaleceń wynikających z przepisów polskiego prawa, ale również do specjalnych wytycznych stworzonych przez centralę IRONMAN. Filarami programu Athlete Smart: Return to Racing są edukacja, dystans społeczny, minimalizacja punktów kontaktu, samowystarczalność zawodników oraz badania przesiewowe.

- Chciałbym bardzo podziękować wszystkim sportowcom, wolontariuszom i całej obsłudze za doskonałą współpracę i zrozumienie dla dodatkowych środków bezpieczeństwa, które wprowadziliśmy podczas imprezy. Wierzę, że w ten weekend zrobiliśmy kolejny krok naprzód, pokazując, że imprezy IRONMAN mogą być organizowane w bezpieczny sposób, nawet w sytuacji pandemii, a przy tym nadal są atrakcyjne i pozwalają sportowcom cieszyć się rywalizacją i spełniać ich marzenia - powiedział Michał Drelich, dyrektor wyścigu.

Zawodnicy, profesjonaliści i amatorzy, już czekają na kolejną edycję Enea IRONMAN 70.3 Gdynia w 2021 roku.
Enea

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE