ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





CENTRUM PRASOWE

Tauron o zielonej energii dla najmłodszych uczniów
11.09.2020r. 14:04

Tauron Dystrybucja przygotował nowe materiały na platformie "Bezpieczniki Taurona". Na nauczycieli czekają gotowe scenariusze lekcji, a na rodziców i dzieci filmy edukacyjne oraz gry online.

Z okazji początku nowego roku szkolonego Tauron Dystrybucja przygotował nowe materiały na platformie "Bezpieczniki Taurona". Na nauczycieli czekają gotowe scenariusze lekcji, a na rodziców i Dystrybucja przygotował dla nauczycieli, dzieci i ich rodziców niespodziankę. To kolejne materiały edukacyjne na platformie "Bezpieczniki Taurona". Wszystkie opracowane z myślą o uczniach szkół podstawowych z klas 1-3. Tym razem treści przybliżą najmłodszym tematykę odnawialnych źródeł energii. Przekaz wpisuje się w ideę "Zielonego Zwrotu Taurona".

- Platforma to bardzo rozbudowane narzędzie edukacyjne, które obecnie zawiera już 13 gotowych scenariuszy zajęć, 20 filmów dostosowanych do percepcji dzieci w różnym wieku oraz po kilkanaście ciekawych gier online i tekstów poradnikowych. Udział szkół w programie jest zupełnie bezpłatny - mówi Ewa Groń, rzecznik prasowy Tauron Dystrybucja.

W minionym roku szkolnym portal cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym czasie na platformie zarejestrowało się ponad 1100 nauczycieli i 147 szkół podstawowych. Łącznie, z uwzględnieniem rodziców i dzieci, z "Bezpieczników Taurona" skorzystało aż 45 tysięcy nowych użytkowników.
Zielony Zwrot w szkołach

Wśród licznych scenariuszy lekcji na platformie "Bezpieczniki Taurona" można znaleźć też takie poświęcone tematyce odnawialnych źródeł energii. W planie lekcji "Zielona energia i oszczędzanie prądu" znalazły się pomysły na proste doświadczenia. Dzieci dowiedzą się jak samemu wyprodukować prąd, jak działa dynamo i turbina w elektrowni. Co ważne, scenariusz jest zgodny z podstawami programowymi. Na potrzeby scenariusza powstał też kilkuminutowy film edukacyjny "Zielony prąd. Jak go wyprodukować i oszczędzać?". Najmłodsi dowiedzą się z niego jak powstaje zielona energia i jakie są jej źródła. Film pokazuje też proces wytwarzania prądu w elektrowniach wiatrowych, wodnych oraz panelach fotowoltaicznych.

Kolejna niespodzianką, przygotowaną specjalnie dla młodszych uczniów, jest nowa darmowa gra online "Zbieraj zieloną energię". Wybierając jeden z trzech poziomów trudności gracz może produkować zieloną energię, wykorzystując turbinę wiatrową i panel fotowoltaiczny.

Uzupełnieniem materiałów o ekologii jest też tekst "Jak oszczędzać energię elektryczną?", pomyślany jako poradnik dla rodziców, którzy chcą być na co dzień bardziej "eko".

Zdaniem Michała Krupińskiego, fizyka z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN i popularyzatora nauki, materiały edukacyjne przygotowane w ramach programu "Bezpieczniki Taurona" poruszają ważne społecznie tematy oraz doskonale wpisują się w cele i zadania stawiane przed szkołą i nauczycielami. - Przede wszystkim pomagają zrozumieć otaczający nas świat, kształtują wrażliwość ekologiczną i zachęcają do podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody. Najnowsze z nich tłumaczą czym są odnawialne źródła energii oraz jak pozyskiwać i wykorzystywać energię elektryczną w ekologiczny sposób. Temat ten jest niezwykle aktualny, szczególnie w kontekście postępującego globalnego ocieplenia oraz nowej europejskiej strategii "Zielonego Ładu" - mówi Krupiński, który jest jednocześnie ekspertem dydaktycznym firmy.

Wszystkie scenariusze dla nauczycieli są kompletne, zawierają szczegółowe plany lekcji, a materiały edukacyjne są gotowe do wyświetlenia lub wydrukowania. Zawierają również instrukcje przeprowadzenia doświadczeń, quizy, karty pracy, zadania domowe. Nastawione są na promowane kreatywności, samodzielnego wyciągania wniosków i szukania odpowiedzi oraz współpracy dzieci. Przygotowane przez Tauron materiały powstały we współpracy z metodykami i psychologiem dziecięcym. Zostały też dostosowane do zmian w systemie edukacji i realizują aktualną podstawę programową.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoft



cire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE