ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Legnicy od 2015 r. zlikwidowano 2,6 tys. pozaklasowych źródeł ciepła
13.09.2020r. 22:28

W Legnicy od ponad 5 lat działa program udzielania dotacji na wykonane przez mieszkańców inwestycje polegające na zamianie ogrzewania paliwem stałym na ekologiczne. W latach 2015 - 2019 podpisano z mieszkańcami 975 umów na kwotę ok. 5 mln zł.

Od 2015 r. mieszkańcy złożyli prawie 1,5 tys. wniosków o dofinansowanie ekologicznych inwestycji grzewczych i zlikwidowali 2,6 tys. starych źródeł ciepła.

W 2020 r. legniczanie złożyli ponad 500 wniosków o dofinansowanie modernizacji instalacji grzewczych na kwotę ok. 3,3 mln zł. Nadal trwa przyjmowanie wniosków osób ubiegających się o dotację i zawieranie kolejnych umów. W lipcu i sierpniu przeprowadzono ponad sto wizji lokalnych w mieszkaniach, których właściciele zmodernizowali system ogrzewania.
Dofinansowanie obejmuje likwidację ogrzewania opartego na paliwie stałym lub biomasie na przyjazne środowisku (m.in. kotły gazowe, kotły na olej lekki opałowy, piece zasilane energią elektryczną, podłączenie do sieci ciepłowniczej, pompy ciepła, kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne).

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE