ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Coraz więcej domowych magazynów energii w USA
14.09.2020r. 16:00

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, chociaż miniony kwartał nie był najlepszy jeśli chodzi o całkowitą pojemność oddanych do użytku bateryjnych magazynów energii, w segmencie domowych baterii amerykański rynek odnotował rekord.

Pojemność bateryjnych magazynów energii, które powstały w Stanach Zjednoczonych w drugim kwartale 2020 roku, wyniosła w sumie 288 MWh i była o 38 proc. wyższa od zanotowanej w pierwszym kwartale. Moc zainstalowanych magazynów w minionym kwartale wyniosła 168 MW. Jednak nie był to najlepszy kwartał w historii tego rynku w USA.

Lepsze okazały się pierwszy kwartał 2017 r., czwarty kwartał 2018 roku, a także czwarty kwartał 2019 r., o czym decydowały inwestycje z segmencie "front-of-meter", a więc przemysłowych magazynów energii montowanych "przed licznikami".

W drugim kwartale 2020 r. ten segment odpowiadał za 1/3 zainstalowanej pojemności i za 1/2 mocy nominalnej.

Wynik wypracowany w tym segmencie w drugim kwartale to zasługa głównie uruchomienia w Kalifornii pierwszego etapu obecnie największego na świecie bateryjnego magazynu energii pod względem zainstalowanej mocy. W czerwcu inwestor LS Power uruchomił cześć baterii o mocy 62,5 MW w projekcie Gateway, którego obecna moc liczy już 250 MW.

Swój najlepszy kwartalny wynik w historii rynku magazynów energii w USA w okresie kwiecień-czerwiec 2020 r. odnotował jednak segment domowych magazynów energii montowanych "za licznikiem".

W drugim kwartale w domach Amerykanów pojawiły się bateryjne magazyny o łącznej mocy 48,7 MW i pojemności 112 MWh, co oznacza wzrost o 10 proc. w porównaniu do wcześniejszego kwartału.
WoodMackenzie podkreśla, że wzrost w segmencie domowych magazynów nastąpił mimo odnotowanego w USA w drugim kwartale spowolnienia w inwestycjach w domowe elektrownie fotowoltaiczne.

Łączna moc i pojemność bateryjnych magazynów energii zainstalowanych w USA w całym 2019 roku wyniosła 522,7 MW i 1,113 GWh. W tym wyłącznie ostatnim kwartale ubiegłego roku zainstalowano urządzenia o łącznej mocy 40,4 MW i pojemności 90,3 MWh, co było dwukrotnie lepszym wynikiem od zanotowanego w analogicznym kwartale 2018 roku.

Całkowita wartość inwestycji w bateryjne magazyny energii w USA wyniosła w 2019 roku według Wood Mackenzie 712 mln dolarów, a w tym roku ma sięgnąć nawet 2 mld dolarów.

Daniel Finn-Foley z WoodMackenzie, zakłada, że realizowane obecnie inwestycje zapowiadają dużo lepszą drugą połowę roku, w efekcie której w całym 2020 roku oddane mają zostać do użytku baterie o dwa razy większej mocy niż uruchomiona w 2019 roku.

Z kolei na rok 2021 analityk Wood Mazkenzie zapowiada przekroczenie mocy 3,7 GW w nowych instalacjach, co byłoby siedmiokrotnie lepszym wynikiem niż osiągnięty w 2019 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: energetyk 14.09.2020r. 16:33
Rozumiem pokryją tym black-out.
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowiedź: 15-09-2020r. 14:26 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE