ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG - trwają prace na złożu Dargosław
14.09.2020r. 12:57

Do późnej jesieni mogą potrwać prace, prowadzone przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo na odwiercie Dargosław-2K. Ich efektem ma być pozyskanie informacji na temat eksploatowanego od dwóch lat złoża Dargosław.

Złoże to odkryto w 2016 r. w pobliżu wsi Uniestowo i Dargosław w gminie Brojce. Miejsce to znajduje się w województwie zachodniopomorskim, niedaleko Trzebiatowa, pomiędzy linią kolejową Goleniów - Kołobrzeg, a drogą ekspresową S6. Złoże zostało odkryte odwiertem Dargosław-1, a jego zasoby oszacowano na około 850 mln m sześc. gazu ziemnego. W 2018 r. wspomniany odwiert został podłączony do eksploatacji. Pozyskiwany z niego gaz popłynął do instalacji Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Gorzysław.

Obecnie PGNiG realizuje na tym złożu kolejny odwiert.

- Otwór rozpoznawczy Dargosław-2K, wykonywany w ramach koncesji łącznej nr 60/2009/Ł na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego oraz wydobywanie ropy naftowej i gazu ziemnego na obszarze Trzebiatów, jest położony około 1000 m na południe od otworu Dargosław-1. Głównym celem prowadzonych prac wiertniczych jest dalsze rozpoznanie odkrytego złoża gazu ziemnego Dargosław - informuje Biuro Prasowe PGNiG.
Prace na odwiercie Dragosław-2 rozpoczęły się w lipcu 2020 r. i przebiegają zgodnie z założonym planem. Mają one potrwać około czterech miesięcy. Jeżeli zakończą się sukcesem , odwiert zostanie podłączony do istniejącej infrastruktury. Całkowita zaplanowana głębokość odwiertu ma wynieść 3250 m.

Poza rejonem Trzebiatowa, w województwie zachodniopomorskim PGNiG SA prowadzi eksploatację ropy naftowej i gazu ziemnego m.in. w rejonie Kamienia Pomorskiego czy Dębna.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE