ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

BWXT wygrywa kontrakt na remont kanału paliwa jądrowego w Bruce-3
14.09.2020r. 14:08

Bruce Power i BWXT Canada współpracują przy kilku projektach mających na celu przyspieszenie programu odbudowy gospodarczej Ontario po pandemii Covid-19. W ramach porozumienia podpisano kontrakt o wartości 55 mln CAD (41 mln dol., 34 mln euro) dla BWXT na remont i konserwację kanału paliwowego reaktora Candu w bloku nr 3 elektrowni jądrowej Bruce Power.

Projekt przedłużenia okresu eksploatacji bloku Bruce-3 ma zostać zrealizowany w 2021 r. Po jego zakończeniu, będzie on mógł pracować do 2023 r., kiedy to Bruce Power ma rozpocząć program wymiany głównych komponentów bloku. Dla BWXT, który jest kluczowym dostawcą w branży energetyki jądrowej, głównych komponentów elektrowni, paliwa, usług i izotopów medycznych, projekt przedłużenia eksploatacji Bruce-3 jest czwartym dużym projektem tego typu, który firma zrealizowała w ciągu ostatnich 12 lat.

Obie firmy ogłosiły również, że pierwsza wytwornica pary "Made in Ontario", zbudowana przez United Steel Workers na potrzeby programu wymiany głównych komponentów Bruce-6, została wysłana z fabryki BWXT w Cambridge do Bruce Power.
BWXT wyprodukuje 32 generatory pary dla projektów wymiany głównych podzespołów Bruce Power. Ten kontrakt produkcyjny, pierwotnie przyznany w 2016 r. i trwający do 2030 r., jest największym i najdłużej trwającym kontraktem, jaki kiedykolwiek podpisał BWXT Canada.

W ubiegłym miesiącu Bruce Power, Isogen i BWXT podpisały protokół ustaleń w celu przyspieszenia prac w zakresie produkcji izotopów medycznych, aby sprostać rosnącym wymaganiom pracowników służby zdrowia w Kanadzie i na świecie.
NucNet , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE