ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wg badania Barometr Trendu 52 procent Niemców chce dokończenia budowy Nord Stream 2
14.09.2020r. 14:50

Według badania Barometr Trendu przeprowadzonego przez instytut badania rynku i opinii na zlecenie RTL, 52 procent Niemców uważa, że budowa Nord Stream 2 powinna zostać dokończona pomimo widma sankcji amerykańskich i próby zabójstwa Aleksieja Nawalnego - czytamy w BiznesAlert.pl.

67 procent respondentów uważa, że Niemcy nie zdołają zaspokoić swojego zapotrzebowania energetycznego opierając się tylko na Odnawialnych Źródłach Energii (OZE). 51 procent badanych twierdzi, że do bilansowania OZE powinno się wykorzystywać gaz ziemny, a 24 procent zaznacza, że stabilizatorem powinna być energia jądrowa. Trzy procent respondentów uważa, że Niemcy powinny postawić na energię z ropy naftowej a dwa procent z węgla.

Gaz cieszy się największym poparciem wśród zwolenników Zielonych (55 procent) i SPD (67 procent). Energia jądrowa ma największe poparcie wśród wyborców FDP (35 procent) oraz AFD (44 procent)

52 procent zapytanych Niemców nadal uważa Nord Stream 2 za słuszny projekt. Przeciwnego zdania jest 38 procent respondentów. Nord Stream 2 ma największych zwolenników wśród wyborców AFD (73 procent), FDP (62 procent), Die Linke (59 procent) oraz SPD (58 procent). Największymi oponentami projektu są wyborcy Zielonych (51 procent).

W kontekście otrucia Aleksieja Nawalnego i pojawiających się postulatach na temat wstrzymania projektu, zwolennikami takiego rozwiązania jest 28 procent Niemców. 60 procent uważa, że brakujący odcinek powinien zostać dobudowany. Wyborcy Zielonych twierdzą, że budowę gazociągu powinno się zarzucić na tym etapie. Takie zdanie wyraziło 44 procent stronników partii Zielonych, co przewyższa zwolenników dokończenia inwestycji o cztery punkty procentowe.
Respondenci bardzo krytycznie wypowiedzieli się na temat ewentualnego sprowadzania nośników energii z USA.

Ankietowani zostali zapytani o intencje Donalda Trumpa w kwestii blokady Nord Stream 2. Jeden procent z nich odpowiedziało, że motywacją prezydenta jest ochrona bezpieczeństwa Europy. 95 procent respondentów uważa, że próba storpedowania bałtyckiego rurociągu jest podyktowana chęcią szerszego wkroczenia z gazem ze Stanów Zjednoczonych do Europy.

95 procent respondentów jest przeciwko importowi LNG z USA. Taki pomysł popiera dwa procent Niemców.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 10-11 września na bazie 1001 respondentów - czytamy w BiznesAlert.pl.
PressePortal , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: czytelnik 15.09.2020r. 14:29
TO JEST PIĘKNE
"67 procent respondentów uważa, że Niemcy nie zdołają zaspokoić swojego zapotrzebowania energetycznego opierając się tylko na Odnawialnych Źródłach Energii (OZE)"
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE