ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmniejsza się sprzedaż gazu od Gazpromu
14.09.2020r. 17:20

W lipcu sprzedaż gazu Gazpromu do swojego największego zagranicznego klienta - Niemiec - wyniosła 1,469 mld m sześc. Było to o 43 proc. mniej niż w czerwcu oraz 2,2 razy mniej niż w lipcu 2019 r. - informuje "BiznesAlert.pl".

Poziom sprzedaży w lipcu był niższy niż w okresie największego lockdownu w kwietniu. Wtedy do Niemiec trafiło 2,159 mld m sześc gazu. Zmniejszenie zakupów niemieckich spowodowało, że spadły one na drugie miejsce wśród największych klientów Gazpromu. Ich miejsce zajęły Włochy.

Włochy w tym czasie zakupiły 1,669 mld m sześc. gazu, co również oznacza spadek o 16 proc. względem czerwca, jednak sprzedaż w ujęciu rocznym wzrosła o 35 proc.

Spadki zakupów w lipcu dotyczą również pozostałych dużych klientów Gazpromu.

Austria zmniejszyła zakupy w porównaniu do czerwca o 33 proc. i o 23 proc. rdr, Francja o 31 proc. mniej w ujęciu miesięcznym i 39 proc. mniej w rocznym.
Gazprom wznowił dostawy gazu do Turcji, która w lipcu zakupiła 364 mln m sześc. surowca, jednak jest to 6 razy mniej w porównaniu do lipca 2019 r.

Całkowity eksport Gazpromu do Europy wyniósł 11,5 mld m sześc. i był o 2 mld m sześc. mniejszy niż dostawy czerwcowe. Spadek w ujęciu rocznym wynosi 20 proc.

Gazprom upatruje nadzieje w rosnących cenach gazu na giełdach. Te na holenderskiej giełdzie TTF wzrosły wiosną z 50 dolarów za 1 tys. m sześc. do 140 dolarów.

Problemem mogą się jednak okazać zdolności magazynowe. Na dzień 31 sierpnia europejskie podziemne magazyny gazu zapełnione były na poziomie 92 proc. - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Federalna Służba Celna , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE