ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

List otwarty ustępującego zarządu ARE
16.09.2020r. 07:00

15 września 2020 roku, z pewnym opóźnieniem spowodowanym rygorami walki z pandemią, odbyło się zwyczajne walne zgromadzenie Spółki Akcyjnej - Agencja Rynku Energii. W dacie walnego zgromadzenia zakończyła się także kadencja Zarządu Spółki w osobach Stanisława Okrasy (prezes zarządu) i Barbary Juchniewicz (wiceprezes zarządu) - autorów niniejszego listu/wystąpienia/.

Pełniliśmy funkcje członków zarządu ARE S.A. przez ponad 12 lat (4 kadencje) - nieprzerwanie od 2008 roku, kiedy to przejmowaliśmy kierownictwo spółki, będącej w bardzo złej kondycji finansowej, bez wystarczającej ilości środków obrotowych i ze stratą finansową.

Dzięki wytężonej pracy udało się nam rozwiązać wszystkie ówczesne doraźne problemy i odwrócić spadkowe, negatywne tendencje. Opracowaliśmy i skutecznie realizowaliśmy cykliczne strategie rozwojowe spółki, porządkując i rygoryzując jej koszty, a także wewnętrzne procedury funkcjonowania i współpracy w zespole pracowniczym. Odbudowaliśmy i następnie umocniliśmy naszą pozycję rynkową jako solidnego i kompetentnego partnera. Wzbogaciliśmy naszą ofertę handlową. Niewątpliwym naszym sukcesem było uporządkowanie spraw korporacyjnych w zgodzie ze Statutem Spółki i Kodeksem spółek handlowych, w tym politykę dywidendową. Dywidenda, w ciągu trwania ostatnich 4 kadencji, dała Akcjonariuszom średnio roczny zwrot z kapitału przewyższający 33%. Trudno współcześnie znaleźć podobne przykłady.

Nasze sukcesy nie zaistniały w próżni i tylko i wyłącznie za naszą przyczyną. Były możliwe dzięki zrozumieniu i współpracy z naszymi zleceniodawcami/kontrahentami, a także członkami organów Spółki - Rady Nadzorczej i Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Nie odnieślibyśmy sukcesów gdyby nie zaangażowanie i rzetelna praca naszych pracowników.

Dziś chcemy im wszystkim serdecznie za tę współpracę podziękować i wyrazić swoje uznanie dla tych wszystkich, którzy przez minione 12 lat byli naszymi sojusznikami i oparciem. Z niekłamaną satysfakcją możemy stwierdzić, iż nie tylko doświadczyliśmy oboje ogromnej satysfakcji zawodowej, ale też przekazujemy Spółkę, w bardzo dobrej kondycji finansowej z szerokimi możliwościami działania i sprostania wyzwaniom przyszłości, swoim następcom: Arturowi Olszewskiemu - prezesowi zarządu oraz Andrzejowi Bondyra - wiceprezesowi zarządu.
DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW ARE S.A.!

Stanisław Okrasa
Barbara Juchniewicz

Warszawa, 15 września 2020 roku

Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: Energetyk 15.09.2020r. 12:09
Widać poziom zarządu - kultura na wysokim poziomie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetyk 60+ 15.09.2020r. 13:26
Wielkie podziękowania Zarządowi za zbudowanie takiej dobrej marki ARE i przez wiele lat utrzymania pozycji lidera i dobrego partnera dla środowiska energetycznego i administracji.Ale gratulacje też za umiejętność zbudowania kompetentnego zespołu pracowników przed którymi teraz jeszcze trudniejsze czasy i wyzwania.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Pracownik 15.09.2020r. 17:23
Dziękuję za możliwość współpracy z tak wspaniałymi ludźmi i fachowcami. Niezwykła rzadkość wśród kadry najwyższego szczebla.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: algas 16.09.2020r. 09:38
W imieniu starych gazowników wielkie podziękowania za równorzędne tratowanie wszystkich branż jednakowo.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: EL 16.09.2020r. 10:45
Podziękowania !!!!!!!!!! Za sukces i niebywałą kulturę w naszych czasach.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE