ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE Obrót: coraz więcej klientów wybiera kanały zdalne
15.09.2020r. 15:00

W trakcie trwającej pandemii więcej klientów PGE Obrót realizuje sprawy bez wychodzenie z domu - poinformowała we wtorek spółka. Infolinia firmy zanotowała wzrost połączeń o 30 proc. w porównaniu do początku tego roku.

Jak poinformował rzecznik prasowy PGE Obrót Mariusz Majewski, mimo że w maju otwarte zostały stacjonarne Biura Obsługi Klienta, klienci nadal chętniej wybierają zdalne kanały kontaktu.

"Zaobserwowano wzrost obsługiwanych połączeń telefonicznych, jak również liczbę spraw kierowanych do nas drogą mailową, a także zakładanych profili elektronicznego Biura Obsługi Klienta. Zwiększyła się również liczba składanych wniosków o aktywację PGE eFaktury" - dodał rzecznik.

Jak zauważył prezes spółki Robert Choma, pandemia spowodowała zmiany przyzwyczajeń klientów. "Realizujemy i planujemy działania tak, aby jak najlepiej odpowiadać na te zmieniające się potrzeby i oczekiwania" - podkreślił.

Z danych, które przedstawiła spółka wynika, że prawie 70 proc. interakcji klientów indywidualnych odbywa się poprzez kanały zdalne. A w czasie pandemii dzienna liczba połączeń telefonicznych wzrosła średnio o 33 proc., natomiast liczba kontaktów mailowych aż o 85 proc. Po otwarciu stacjonarnych placówek 30 proc. więcej klientów nadal chętniej korzysta ze zdalnych kanałów kontaktu.
Zdecydowanie najczęściej wybieranym przez klientów zdalnym kanałem kontaktu jest Infolinia PGE.

Majewski przypomniał, że od początku pandemii wyłącznie w sposób zdalny realizowana jest obsługa doładowań do liczników przedpłatowych. "Klienci mogą dzwonić na specjalny numer 422 222 123. Czynność ta nie wymaga konieczności połączenia z konsultantem. Zlecenia na kod do licznika przedpłatowego można złożyć automatycznie, podając za pomocą klawiatury telefonicznej numer indentyfikacyjny z faktury, 4 ostatnie cyfry numeru PESEL, kwotę zakupu i numer swojego telefonu" - zaznaczył.

Konsultant odeśle kod do licznika w wiadomości SMS lub oddzwoni na wskazany numer. Liczniki przedpłatowe można również zasilić kodem, który generuje się za pomocą PGE eBOK.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE