ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Trójmieście
15.09.2020r. 22:05

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT) odbywa się corocznie w dniach 16-22 września. Został zainicjowany przez Komisję Europejską w 2002 r. Celem jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania.

Od 15 lat w obchody ETZT włącza się też Gdańsk.

Tegoroczna edycja ETZT odbywa się pod hasłem "Zeroemisyjna mobilność dla każdego". Intencją jest promowanie neutralności klimatycznej oraz korzystania z alternatywnych środków transportu.

W Gdyni Tydzień Zrównoważonej Mobilności organizowany jest po raz dwunasty. Rozpocznie się 19 września i potrwa do 4 października.
"Jako miasto już od lat jesteśmy polskimi liderami we wdrażaniu elektromobilności. Stawiamy na ekologiczny transport zbiorowy, szukamy nowych możliwości i chcemy zapewniać mieszkańcom dobre alternatywy dla własnego samochodu" - mówi wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk.

Kulminacją obchodów ETZT jest Dzień bez Samochodu, przypadający 22 września. Idea ta zrodziła się w 1998 r. we Francji. Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania pojazdów spalinowych, przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu, promocja komunikacji publicznej oraz pokazanie, że życie w mieście bez czterech kółek jest możliwe.

W Polsce Dzień bez Samochodu obchodzony jest od 2002 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE