ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DGP: jutro KE ogłosi planu podniesienia celu redukcji emisji CO2. Na celowniku transport
16.09.2020r. 05:54

Jutro Komisja Europejska ma ogłosić plan podniesienia celu redukcji emisji CO2 w Unii do 55 procent w 2030 roku. Spełnienie nowych celów mają umożliwić przede wszystkim zmiany w transporcie - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Według Komisji Europejskiej problemem jest niewielkie wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w transporcie. W 2015 r. 7 proc. energii zużywanej w tej branży było wytwarzane w OZE. W zmianie tej sytuacji ma pomóc zmniejszenie puli uprawnień dla linii lotniczych, które są objęte unijnym systemem handlu prawami do emisji ETS. Zmiany mają dotyczyć tylko lotów w granicach UE. W podobnym zakresie do ETS ma był włączony transport morski i lądowy.
DGP zwraca uwagę, że konsekwencją tym zmian będzie wzrost kosztów transportu wykorzystującego tradycyjne napędy, zwłaszcza w segmencie drogowym. Zgodnie z lipcowymi szacunkami organizacji Transport&Environment taka decyzja może spowodować wzrost cen paliw w państwach członkowskich o 14 eurocentów za litr, co nie będzie miało również wpływu na spadek emisji przez samochody.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: max 16.09.2020r. 07:55
Mam wrażenie że ta KE to zbieranina ułomnych intelektualnie komisarzy wychowanych "ekologicznie\' w tajdze. Niszczą gospodarkę Unii Europejskiej ku uciesze "reszty świata".
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: EINSTEIN³ 16.09.2020r. 12:30
MAX-u, mniej ideologii, a bardziej merytorycznie, by się zdało.A sprawy wyglądają tak, jak stanowi poniższa treść;

2018 10 17

Ldz. 072/2018/E

Volkswagen Poznań Sp. zo.o

W ostatnich godzinach Prezes Volkswagen AG Herbert Diess rzekł;

"Z dzisiejszego punktu widzenia niemiecki przemysł motoryzacyjny ma tylko 50 procent szans, że za 10 lat nadal będzie należeć do globalnej elity"

- a to jest tylko część prawdy, albowiem, każdy producent samochodów, jeśli nie otrzyma do swych aut zeroemisyjnych zespołów napędowych naszej konstrukcji, wypadnie z rynku na co najmniej dwie dekady, a to oznacza, że na zawsze. Zarówno pycha, jak i buta kroczą przed upadkiem, więc Volkswagen, za podanie nam czarnej polewki przed czterema laty, o czym mówi poniższa materia musi zapłacić, a ile, to parametr labilny. Dodam tylko, iż produkcja zeroemisyjnych napędów pod potrzeby globalnej motoryzacji (ok.1,5 mld szt. przez 20 lat), będzie zlokalizowana wyłącznie w Polsce i dostarczana szybko i bezpiecznie w każdy zakątek naszej planety na pokładzie Powietrznych Platform Transportowych (nowej generacji obiekty latające, zdolne przenosić ładunku rzędu tysięcy ton) pionowego startu i lądowania. Rozważymy, każdy akces w postaci zainwestowania w budowę fabryk nowej generacji silników w naszym kraju, tylko dlatego, że wymaga tego globalny klimat.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE