ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Białoruska elektrownia atomowa w finansowych tarapatach
16.09.2020r. 06:14

Przedsiębiorstwo państwowe Białoruska elektrownia atomowa, które ma zarządzać elektrownią jądrową w Ostrowcu jest na skraju bankructwa - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".

Dziennik powołuje się na informacje portalu Chartia97, który ustalił, że przedsiębiorstwo Białoruska elektrownia atomowa jest zadłużone na 1,3 mld rubli, a wskaźnik zabezpieczenia zobowiązań aktywami firmy wynosi 1,14. Z informacji uzyskanych przez portal wynika, że firma opracowała plan, który zakłada osiągnięcie wypłacalności w 2024 roku.
"Rz" przypomina, że planowane początkowo na 2018 rok uruchomienie pierwszego bloku białoruskiej elektrowni jądrowej opóźnia się i jednostka ma rozpocząć regularną produkcję energii elektrycznej dopiero wiosną 2021 r., a drugi blok ma ruszyć rok później. Jednak jak zwraca uwagę dziennik, opóźnienie w realizacji i kłopoty finansowe to nie jedyne problemy związane z tą inwestycją, bo Białoruś nie będzie w stanie zużyć energii z budowanych bloków, a sąsiedzi zapowiadają, że nie są zainteresowani importem energii elektrycznej z tego kraju.

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Choczewo 16.09.2020r. 09:37
Przykład, do czego prowadzi inwestowanie w archaiczną technologię.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE