ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA rosną po silnym spadku zapasów
16.09.2020r. 07:59

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw rosną o 1,8 proc., po niespodziewanym silnym spadku amerykańskich zapasów surowca - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na październik, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 38,99 USD, wyżej o 1,85 proc., po wzroście notowań na zakończenie poprzedniej sesji o 2,7 proc.

Ropa Brent w dostawach na listopad, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 41,15 USD za baryłkę, wyżej o 1,53 proc., po wzroście ceny we wtorek o 2,3 proc.

Inwestorzy poznali już pierwsze dane o amerykańskich zapasach ropy i jej produktów.

Niezależny raport o zapasach paliw w USA przedstawił we wtorek Amerykański Instytut Paliw (API). Wynika z niego, że zapasy ropy w USA spadły w ub. tygodniu o 9,52 mln baryłek.

Tymczasem analitycy prognozowali już drugi z kolei tydzień wzrostu zapasów ropy - teraz o 2,3 mln baryłek.

W środę oficjalne wyliczenia dotyczące zapasów paliw w USA przedstawi Departament Energii (DoE) - po 16.30.

"Jeśli szacunki API okażą się trafne i zobaczymy dodatkowy spadek zapasów ropy, powinno to pomóc bykom" - mówi Howie Lee, ekonomista Oversea Chinese Banking Corp.
"Rynek będzie również obserwował środowy komunikat Rezerwy Federalnej, aby ocenić zakres wsparcia banku centralnego USA dla gospodarki" - dodaje.

Tymczasem Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) ostrzegła we wtorek, że perspektywy dla światowych rynków ropy są "jeszcze bardziej kruche" ze względu na odradzanie się pandemii koronawirusa w wielu regionach na świecie.

Nie wiadomo co w takiej sytuacji zrobią państwa sojuszu OPEC+. Na czwartek zaplanowano posiedzenie Wspólnego Ministerialnego Komitetu Monitorującego OPEC+, w skład którego wchodzą 23 państwa.

Producenci ropy z sojuszu ocenią sytuację na rynkach paliw po tym, jak kraje OPEC+ zwiększyły dostawy swojego surowca od początku sierpnia o 760 tys. baryłek dziennie.

Grupa obniżyła już swoje szacunki globalnego popytu na ropę w 2021 r. o 1,1 mln b/d - w obliczu słabnącego światowego popytu, któremu szkodzi odradzanie się pandemii koronawirusa, i oznak ożywienia podaży surowca przez amerykańskich producentów ropy z łupków.

Tymczasem dyrektor generalny grupy Vitol - Russell Hardy - ocenia, że zapasy ropy na świecie spadają i prognozuje, że będą nadal spadać - w ciągu 4 ostatnich miesięcy 2020 r. mogę one się zmniejszyć o 250-300 mln baryłek.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE