ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Adamczyk: wyzwanie "Zeroemisyjnej mobilności dla każdego" podjęła rekordowa liczba samorządów
16.09.2020r. 10:31

Wyzwanie "Zeroemisyjnej mobilności dla każdego" podjęła rekordowa liczba samorządów w Polsce - wskazał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. To odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, aby nasze miasta i gminy stały się przyjazne dla środowiska - dodał.

Szef resortu infrastruktury, cytowany w środowym komunikacie, odniósł się do rozpoczynającego się 16 września corocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT). Motyw kampanii ETZT w 2020 r. to "Zeroemisyjna mobilność dla każdego", który wpisuje się w założenia Europejskiego Zielonego Ładu - wyjaśniono.

"Wyzwanie +Zeroemisyjnej mobilności dla każdego+ podjęła już rekordowa liczba samorządów w Polsce" - wskazał Adamczyk. Dodał, że to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, aby nasze miasta i gminy stały się przyjazne dla środowiska i dostępne dla wszystkich.

Resort podkreślił, że Polska jest aktywnym uczestnikiem kampanii ETZT od momentu jej uruchomienia przez Komisję Europejską w 2002 r. "W wydarzeniu uczestniczą wszystkie największe miasta, ale do akcji przyłączają się też małe gminy wiejskie" - zaznaczyło MI, które jest Krajowym Koordynatorem ETZT.
Promowane są wszelkie zrównoważone formy mobilności, m.in. transport publiczny, rower czy ruch pieszy. "Władze samorządowe oraz inne zaangażowane podmioty starają się zachęcić mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń transportowych i poprawy jakości życia" - tłumaczy resort. Kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT jest dzień bez samochodu, przypadający 22 września - przypomniano.

MI zwróciło uwagę, że mimo wyzwań związanych z istniejącymi ograniczeniami ze względu na pandemię COVID-19, "już 214 miast zadeklarowało swój udział w ETZT". "Pokazuje to, jak ważne dla władz samorządowych są kwestie zrównoważonego transportu oraz poprawa jakości życia mieszkańców" - zaznaczono. Dodano, że do kampanii mogą przyłączyć się również inne podmioty, takie jak firmy, szkoły, uczelnie, fundacje czy organizacje pozarządowe. Rejestracja trwa do końca września na stronie http://mobility-action.mobilityweek.eu/login.php.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE