ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Iran rozważa możliwość opuszczenia kartelu OPEC
16.09.2020r. 11:57

Iran wspiera kartel OPEC tak długo, jak organizacja ta będzie chronić jego interesy na równych zasadach z innymi członkami organizacji - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Amir Hossein Zamaninia, przedstawiciel Iranu w OPEC.

Iran uważa, że po sześćdziesięciu latach od utworzenia OPEC, którego założycielem byli m.in Wenezuela oraz Iran, kraje te w wyniku wrogich działań USA zostały zmarginalizowane, a Arabia Saudyjska, która wyrosła na lidera grupy, nie reaguje w dostateczny sposób, aby chronić interesy wszystkich członków naftowej wspólnoty. Państwo to grozi opuszczeniem organizacji.
- Wszyscy członkowie OPEC powinni potępić, słownie i czynem, wykorzystywanie ropy jako narzędzia politycznego do nakładania sankcji i nacisków na producentów. Wspieramy OPEC tak długo, jak długo interesy Islamskiej Republiki Iranu są chronione w równy sposób z innymi członkami organizacji. W przeciwnym razie członkostwo w żadnej organizacji międzynarodowej nie jest obowiązkowe - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Zamaninia.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE