ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naftogaz oczekuje 2 mld dol. przychodu z przesyłu gazu z Rosji przez terytorium Ukrainy w 2020 roku
16.09.2020r. 12:36

- Szacujemy, że w tym roku przychody z przesyłu gazu rosyjskiego wyniosą dwa miliardy dolarów. Formuła ship or pay jest dla nas bardzo ważna, szczególnie w okresie kryzysu gospodarczego - powiedział szef państwowego Naftogazu Andrij Kobolew.

Szef OGTSU Serhij Makagon powiedział w lipcu, że spółka szacuje przesył rosyjskiego gazu w 2020 roku na poziomie 52-55 mld m sześc. gazu. Według zapisów umowy tranzytowej podpisanej w grudniu 2019 roku, Gazprom zagwarantował sobie w 2020 roku przesył gazu na poziomie 65 mld m sześc. Umowa jest jednak skonstruowana w taki sposób, że Rosjanie płacą za rezerwację przepustowości bez względu na to czy gaz jest przesyłany. Jeżeli firma rosyjska chciałaby przesyłać więcej gazu niż zarezerwowała (178 mln m sześc. dziennie) musi zabukować dodatkowe przepustowości w formule kwartalnej, miesięcznej oraz dobowej.
Od stycznia do sierpnia Gazprom przesłał 34,8 mld m sześc. gazu przez Ukrainę, co oznacza spadek o 42 procent względem analogicznego okresu 2019 roku. Wtedy przez terytorium Ukrainy zostało przesłane 59,6 mld m sześc. gazu - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant/Neftegaz , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE