ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Brytyjski rząd nie wyraził zgody na budowę kopalni odkrywkowej
16.09.2020r. 15:20

Rząd nie wyraził zgody na budowę kopalni odkrywkowej w północno-wschodniej Anglii anulując tym samym decyzję samorządu hrabstwa Northumberland, który przed czterema laty udzielił takiego pozwolenia przedsiębiorcy The Banks Group.

Spółka zamierzała wydobyć ze złoża 3 mln t węgla. O sprawie poinformował serwis mining.com.

Były minister Sajid Javid odrzucił wniosek już w 2018 r., ale decyzja ta została zakwestionowana przez sąd i zwrócona do dalszego rozpatrzenia.

Obecny minister Robert Jenrick, minister społeczności i samorządów lokalnych uznał plan budowy kopalni za "nie do przyjęcia z punktu widzenia ochrony środowiska".
"Proponowana inwestycja prawdopodobnie nie przyniesie korzyści na szczeblu krajowym, lokalnym lub społeczności, które wyraźnie przewyższają jej prawdopodobne skutki" - podał brytyjski rząd w komunikacie.

Plan budowy kopalni skrytykowały organizacje ekologiczne twierdząc, że zniszczy ona środowisko naturalne, a ponadto "wydobywanie większej ilości węgla jest sprzeczne z międzynarodowymi zobowiązaniami do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych".

Zwolennicy projektu argumentowali z kolei, że może on stworzyć potrzebne miejsca pracy w regionie i pomóc zmniejszyć zależność Wielkiej Brytanii od importu węgla. Te argumenty jednak nie przekonały strony rządowej.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE