ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa promuje fotowoltaikę wśród rolników
16.09.2020r. 17:06

Pomorska Izba Rolnicza (PIR) z siedzibą w Pruszczu Gdańskim jest jednym z podmiotów, która zdecydowała się skorzystać z kompleksowej oferty Energi Obrotu w zakresie poprawy efektywności energetycznej, polegającej na budowie instalacji fotowoltaicznej.

W ramach współpracy powstała instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy 10 kWp, która została równo podzielona na dwie mniejsze po 5 kWp każda: pierwsza na dachu budynku Izby oraz druga na gruncie obok niego.

24 panele fotowoltaiczne zasilać będą siedzibę PIR, zmniejszając rachunki za energię, co ma przynieść roczne oszczędności o kilkadziesiąt procent. Izba chce także wykorzystać tę technologię jako element ścieżki edukacyjnej o nazwie "Odnawialne Źródła Energii - Energia Słońca". Dzięki niej, zarówno zrzeszeni w PIR właściciele gospodarstw rolnych, jak też uczniowie pobliskiego Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących, będą mogli poznać bliżej ten dynamicznie rozwijający się segment energetyki prosumenckiej. Ścieżka wyjaśnia zarówno działanie technologii fotowoltaicznej, zasady i wymogi montażu paneli, a także przybliża płynące z tego korzyści. Jej treści opracowane zostały wspólnie z ekspertami z Energi Obrotu.W zależności od potrzeb gospodarstwa i mocy instalacji, rolnicy mogą skorzystać z różnych narzędzi wsparcia finansowego przy zakupie własnych paneli fotowoltaicznych. W przypadku zastosowania prywatnego, na użytek domowy, nadal dostępne są środki w rządowym programie "Mój Prąd". Skorzystać też można z ulgi termomodernizacyjnej przy rocznym rozliczeniu podatkowym. W zależności od progu podatkowego wyniesie ona 17 bądź 32 proc..
W przypadku większych instalacji, przeznaczonych pod prowadzoną działalność rolną lub handlową, dostępne są z kolei m.in. dotacje rządowe i samorządowe, aukcje, preferencyjne pożyczki lub leasingi.

Energa Obrót wszystkim klientom zainteresowanym poprawą efektywności energetycznej we własnych przedsiębiorstwach i gospodarstwach proponuje ofertę kompleksową - od wizji lokalnych, planistyki oraz wyboru najlepszych parametrów i technologii, przez wsparcie w pozyskaniu dodatkowego finansowania, aż po montaż i obsługę poinstalacyjną. W przypadku większych, komercyjnych instalacji Energa Obrót może też świadczyć usługę odkupu nadwyżek energii elektrycznej wyprodukowanej i wprowadzonej do sieci elektroenergetycznej.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE