ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezydent Rosji spotkał się z prezesem Gazpromu by omówić postępy projektu Siła Syberii 2
17.09.2020r. 06:49

Prezydent Rosji odbył spotkanie robocze z prezesem Gazpromu i rozmawiał o projekcie Siła Syberii 2, który ma umożliwić dywersyfikację rynków zbytu i dostawy do Azji ze złóż poświęconych dotąd Europie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Władimir Putin spotkał się z Aleksiejem Millerem by omówić postępy projektu Siła Syberii 2, który został zmodyfikowany na życzenie prezydenta tak, aby ciągnął się z Rosji do Chin przez Mongolię. Prezes Gazpromu poinformował, że trwają prace projektowe i rozmowy na temat odcinka mongolskiego. Został podpisany list intencyjny o stworzeniu spółki mającej przygotować studium wykonalności i wybrać szlak przez Mongolię. Zakończy pracę w pierwszym kwartale 2021 roku.

- Siła Syberii 2 pozwoli połączyć moce przesyłowe na Zachodzie z tymi na Wschodzie - ocenił Miller. - Da także możliwość dalszej gazyfikacji Syberii Wschodniej i Zabajkala. Będzie to nowy korytarz eksportowy z mocą do 50 mld m sześc. rocznie i możliwością dostaw z Jamału już nie tylko na rynek europejski, ale także azjatycki - dodał.
Pierwsza Siła Syberii już funkcjonuje, ale nie daje dywersyfikacji rynków zbytu, bo doprowadza gaz z Syberii Wschodniej do Chin bez możliwości importu ze złóż zachodnich Gazpromu - przypomina BiznesAlert.pl.
Kremlin.ru , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE