ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Inter RAO zamierza przejąć rosyjskie aktywa Enela i Unipera
17.09.2020r. 07:37

Kommiersant ustalił, że rosyjska spółka elektroenergetyczna Inter RAO zamierza przejąć aktywa Enela i Unipera w Rosji, które pozwolą między innymi sięgnąć po Odnawialne Źródła Energii - czytamy w BiznesAlert.pl.

Uniper i Enel zakupiły je przy okazji rozdziału właścicielskiego państwowego koncernu Zjednoczone Systemy Energetycznej Rosji. Chodzi odpowiednio o spółki Unipro i Enel Rosja. Strony odmówiły Kommiersantowi komentarza na ten temat.

Inter RAO zapisało w strategii do 2030 roku, że zainwestuje do biliona rubli w następnej dekadzie. Połowa tych środków ma zostać przeznaczona na przejęcia i akwizycje. Unipro to jedna z największych firm energetycznych w Rosji z mocą 11,2 GW. Enel Rosja posiada trzy elektrownie gazowe o łącznej mocy 5,6 GW. Inwestuje także w Odnawialne Źródła Energii, w tym w Rosji, gdzie ma zbudować 362 MW farm wiatrowych na lądzie.
Według Władimira Skliara z VTB Capital przejęcie Enel Rosja przez Inter RAO da mu wzrost EBITDA o około 10 procent w następnych pięciu latach i pozwoli na transformację energetyczną z udziałem aktywów odnawialnych, które będą współgrać z gazowymi. Przejęcie Unipro podniesie EBITDA o 21 procent. Ta zmiana będzie jednak oznaczała wycofanie się podmiotów prywatnych z rynku energii w Rosji - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE