ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA w dół
17.09.2020r. 08:00

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw spadają. Zapasy surowca w USA zmniejszyły się w ub. tygodniu o 4,4 mln baryłek - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na październik, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 39,64 USD, niżej o 1,29 proc.

Ropa Brent w dostawach na listopad, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 41,80 USD za baryłkę, niżej o 0,97 proc.

Zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 4,39 mln baryłek, czyli o 0,88 proc. do 496,05 mln baryłek - poinformował w środowym raporcie amerykański Departament Energii (DoE).

Rynek oczekiwał wzrostu zapasów o 2,07 mln baryłek.

Zapasy benzyny spadły w tym czasie o 381 tys. baryłek, czyli o 0,16 proc. do 231,52 mln baryłek.
Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły tymczasem o 3,46 mln baryłek, czyli o 1,97 proc. do 179,31 mln baryłek - podał DoE.

"Słaba konsumpcja ropy stanowi ryzyko dla cen tego surowca i wystawia notowania ropy w krótkiej perspektywie na trudne warunki" - ocenia Kim Kwangrae, analityk rynku towarowego w Samsung Futures Inc.

Inwestorzy z uwagą będą teraz śledzić doniesienia z zaplanowanego na czwartek posiedzenia Wspólnego Ministerialnego Komitetu Monitorującego OPEC+, w skład którego wchodzą 23 państwa.

Producenci ropy z sojuszu ocenią sytuację na rynkach paliw po tym, jak kraje OPEC+ zwiększyły dostawy swojego surowca od początku sierpnia o 760 tys. baryłek dziennie.

Grupa obniżyła swoje prognozy globalnego popytu na ropę w 2021 r. o 1,1 mln b/d - w obliczu słabnącego światowego popytu, któremu szkodzi odradzanie się pandemii koronawirusa, i oznak ożywienia podaży surowca przez amerykańskich producentów ropy z łupków.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE