ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kraje OPEC+ prawdopodobnie zdecydują o przedłużeniu czasu na redukcję wydobycia
17.09.2020r. 08:20

Grupa OPEC+ zrealizowała jako całość cięcia porozumienia naftowego w około 101 procentach w sierpniu - podaje Reuters. Jednak Zjednoczone Emiraty Arabskie zrealizowały je jedynie w około 10 procentach - czytamy w BiznesAlert.pl.

Emiraty tłumaczą się faktem, że wzrosło zapotrzebowanie na gaz w sektorze wytwarzania energii, a jest on pozyskiwany razem z ropą naftową, sierpień był gorący, a obywatele ZEA mniej podróżowali za granicę. Zapowiadają, że zrekompensują braki w nadchodzących miesiącach. ZEA miały przedstawić plan w tej sprawie na posiedzeniu Połączonej Komisji Monitorującej (JMMC) OPEC+ 15 września.

Kraje zalegające z cięciami w poprzednich miesiącach, czyli Irak i Nigeria, podjęły wysiłki na rzecz nadrobienia braków. Źródła Reutersa przekonują, że kraje OPEC+ zdecydują raczej o przedłużeniu czasu na usuwanie zaległości niż o zwiększeniu cięć w ramach układu.
Porozumienie naftowe zakłada redukcję wydobycia w krajach OPEC+ o w sumie 7,7 mln baryłek do końca roku i 5,6 mln do połowy 2021 roku w celu podniesienia wartości baryłki na rynku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE